Чоловік не повідомив ТЦК про одруження, народження дітей, зміну роботи та уник штрафу в розмірі 25 500 гривень - рішення суду

Читать на русском

Чоловіка доставили до ТЦК нарядом патрульної поліції, де з'ясувалося багато подробиць відносно нього

Читать на русском
Суд
Суд скасував штраф 25,5 тисяч гривень, який наклали на чоловіка за те, що той не повідомив ТЦК про дружину, дітей і зміну місця роботи

Чоловіка доставили до ТЦК нарядом патрульної поліції, де з'ясувалося багато подробиць відносно нього

Чоловік з 2009 року жодного разу не прибув до ТЦК, аби оновити облікові дані. За цей час він одружився, у нього народилися діти, змінив місце роботи. На нього склали протокол про адміністративне правопорушення та наклали штраф 25 500 гривень. Однак громадянину вдалося уникнути його. Про це йдеться у рішенні Ленінського районного суду Миколаєва (юридична назва суду, опублікованому 1 липня 2024 року.

21.05.2024 року на чоловіка склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП, тобто порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку вчинене в особливий період, а саме, не прибуття до ТЦК для повідомлення про зміну облікових даних. Того ж дня, його доставили до ТЦК нарядом патрульної поліції. Під час перевірки правильності військового обліку встановлено, що він є військовозобов'язаним та з жовтня 2009 жодного разу до ТЦК не прибув та облікові дані не оновив. За цей час громадянин одружився, у нього народилися діти, змінив місце роботи, однак, про зміну облікових даних не повідомив.

Чоловік з винесеним протоколом не був згодний, про що зазначив в самому протоколі. Зокрема, у документі не вказано, які саме дані він не оновив, тобто, не вказані конкретні порушені норми закону. Крім того, при складанні протоколу уповноважена особа не зазначила та не надала доказів неможливості отримання інформації з відповідних реєстрів. Водночас у ТЦК стверджують, що громадянин не повідомив, що він одружився, у нього народилися діти, він змінив місце роботи. При перевірці інформації в базах, до яких має доступ база «Оберіг» (єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів) з'ясувалося, що інформація про місце його роботи в електронних базах відсутня.

Розгляд справи 

Твердження представника ТЦК про те, що при перевірці інформації в базах, до яких має доступ база «Оберіг» (єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів), було встановлено, що інформація про місце роботи чоловіка в електронних базах відсутня, судом не береться до уваги, оскільки доказів на підтвердження зазначеного не надано. Долучена до відклику облікова картка містить відомості про родину, де зокрема, зазначено сина та його батьків. Вона не містить ані дати її заповнення, ані підпису уповноважених осіб та громадянина.

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов чоловіка. Постанову № 545 за справою про адміністративне правопорушення від 24 травня 2024 про його притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП України скасувати.

"Суду не вдається встановити, що у діях, які кваліфіковані відповідачем за ч. 3 ст. 210 КУпАП є склад правопорушення, адже не надано жодних додатків до оскаржуваної постанови, які підтверджували б зазначені в ній обставини порушення позивачем. За таких умов, сама лише постанова про адміністративне правопорушення без надання доказів на підтвердження обставин, викладених у ній, не дає підстав вважати, що рішення відповідача є правомірним та вказують на те, що відповідач таке рішення прийняв необґрунтовано. Суд приходить до висновку про задоволення позову", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.