Кабмін доручив МВС координувати експериментальний проєкт щодо формування переліку громадян, персональні дані яких внесуть до Реєстру військовозобов’язаних Оберіг
Кабмін 18 червня погодив пропозицію Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби, Адміністрації Державної прикордонної служби. Йдеться про реалізацію експериментального проекту щодо формування переліку громадян України, персональні дані яких підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг».
Кабмін доручив МВС координувати експериментальний проект щодо формування переліку громадян, персональні дані яких внесуть до Реєстру військовозобов’язаних Оберіг. Також, як повідомив представник Уряду в парламенті Тарас Мельничук, затверджено Порядок реалізації експериментального проекту.
Установлено, що координатором експериментального проекту є Міністерство внутрішніх справ, а учасниками - Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Державна міграційна служба, Адміністрація Державної прикордонної служби.
Текст рішення Кабміну поки не опубліковано.
«Разом з тим, не досить зрозуміло, про який саме «перелік громадян України, персональні дані яких підлягають внесенню до Реєстру «Оберіг» йдеться, адже чинний Закон про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» у статті 13 передбачає, що для формування бази даних Реєстру «Оберіг» Центральна виборча комісія, Державна податкова служба та Державна міграційна служба подають шляхом електронної взаємодії до Реєстру відомості, передбачені статтею 7 цього Закону, стосовно усіх громадян України віком від 18 до 60 років (тобто, ПІБ, податковий номер, реквізити паспорта тощо)», - зауважують експерти видання «Судово-юридична газета».
Там також нагадали, що Верховна Рада прийняла як закон законопроект 11143, який передбачає зміни у порядку формування Реєстру «Оберіг» з точки зору передачі даних ЦВК, ДМС і Податковою службою.
У "Резерв+" з’явився електронний військово-обліковий документ. Відсканувавши код, ТЦК чи поліцейські зможуть миттєво отримати інформацію з реєстра «Оберіг» про статус громадянина як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста. Електронний військовий квиток — аналог паперового облікового документа зі штрих-кодом. Електронний документ має таку ж юридичну силу, як паперовий.
Чинність електронного військово-облікового документа можна буде перевірити через QR-код. За ним представники ТЦК та СП бачитимуть таку інформацію:
У той же час, через застосунок «Резерв+» не надсилатимуться повістки, повідомили в Міноборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.