У Резерв+ з’явився електронний військово-обліковий документ з QR-кодом: що це означає та як скористатися

Читать на русском

Відсьогодні, 18 червня, військовозобов’язані українці мають електронний військово-обліковий документ у застосунку "Резерв+"

Читать на русском
Мобілізація
У "Резерв+" з’явився електронний військово-обліковий документ

Відсьогодні, 18 червня, військовозобов’язані українці мають електронний військово-обліковий документ у застосунку "Резерв+"

18 червня у застосунку "Резерв+" з’явився електронний військово-обліковий документ. Про це написала у Facebook заступниця міністра оборони з діджиталізації Катерина Черногоренко. 

Про те, що це означає для військовозобов’язаних, пише Dave.ua. Відсьогодні у "Резерв+" з’явився електронний військово-обліковий документ.

«Ніби разом з командою запускаємо майбутнє. Цифровізація невідворотня», — написала у Facebook заступниця міністра оборони з діджиталізації Катерина Черногоренко.

Тепер можна не носити з собою паперовий елекронний квиток чи загублене приписне свідоцтво. 

«Ми нарешті реалізували довгоочікуваний війсково-обліковий документ в електронній формі та QR-код для зручної перевірки даних ТЦК та поліцією. Тепер можна не носити з собою паперовий елекронний квиток чи загублене приписне свідоцтво», — йдеться в застосунку.

Відсканувавши код, ТЦК чи поліцейські зможуть миттєво отримати інформацію з реєстра «Оберіг» про статус громадянина як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста. Електронний військовий квиток — аналог паперового облікового документа зі штрих-кодом. Електронний документ має таку ж юридичну силу, як паперовий.

Чинність електронного військово-облікового документа можна буде перевірити через QR-код. За ним представники ТЦК та СП бачитимуть таку інформацію:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • окремий номер запису в реєстрі «Оберіг»;
  • відомості про результати ВЛК;
  • відомості про наявність відстрочки чи бронювання;
  • військове звання;
  • військово-облікова спеціальність;
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • відомості про виконання військового обов’язку;
  • відомості про військовий облік;
  • відомості про звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції;
  • дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.

Як повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко, до 18 червня дані у додатку «Резерв+» мали інформативний характер. Іншими словами, особа може зрозуміти, що про неї знає держава, ТЦК і у разі неточних даних швидко їх виправити. Однак з 18 червня у додатку буде генеруватися QR-код, який зчитуватимуть під час перевірки.

«За допомогою QR-коду посадові особи з ТЦК та Національної поліції зможуть перевірити інформацію з реєстру. Код дозволить надати виписці з "Оберега" таку ж юридичну силу, як і військовому документу. Тобто приписному свідоцтву чи військовому квитку», — зазначила Чорногоренко.

У той же час, через застосунок «Резерв+» не надсилатимуться повістки, повідомили в Міноборони. Обговорення на цю тему все частіше з'являються в соціальних мережах.

Майже три тисячі засуджених вже долучилися до ЗСУ

В Україні вже 2750 ув'язнених прийняти рішення добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України. Їх вже звільнили з в'язниць за відповідними судовими рішеннями. Загалом на першому етапі мобілізації засуджених Україна очікує на понад 4000 добровольців.

Про це пише американське видання The Washington Post із посиланням на заяву, яку зробив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, мобілізація ув'язнених відбувається добре, а мотивація у таких солдатів значно сильніша, ніж у звичайних мобілізованих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.