Працівники аграрного сектору отримають бронь від мобілізації: на який термін

Працівників аграрного сектору бронюватимуть від мобілізації на рік

Мобілізація
Аграрії отримають бронь

Працівників аграрного сектору бронюватимуть від мобілізації, щоб створити умови для безпечного збору урожаю. Для цього термін бронювання надається на рік. Про це 17 червня пише Цензор.

За словами виконувача обов’язків міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, для безпечної діяльності аграріїв було ухвалено кілька рішень щодо мобілізації.

"Перше – це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге – подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових", – зазначив Висоцький.

Він додав, що загальна норма бронювання становить до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання для збільшення цієї кількості.

Висоцький сказав, що на певних напрямах кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на його думку, і в аграрномусекторі, і в Збройних силах – це інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

Минулого року через нестачу робітників (трактористів, комбайнерів) на Одещині працівникам агросфери також надавали бронь від мобілізації.

Хто має право на відстрочку за Законом?

У Законі № 3543 наведено перелік категорій осіб, які є військовозобов’язаними і не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Загалом указано 23 категорії осіб і серед них:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • особи з інвалідністю або тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров’я на термін 6–12 місяців;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю.

Крім того, у Законі вказані інші особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube