ДТЕК хоче продавати український газ за кордон: Кабмін поки забороняє його експорт

Читать на русском

Приватна газовидобувна компанія очікує, що уряд перегляне своє рішення. Компанія Ріната Ахметова веде розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях.

Читать на русском
ДТЕК, газ, експорт, опалювальний сезон
Головна мета приватного бізнесу - заробити максимальний прибуток

Приватна газовидобувна компанія очікує, що уряд перегляне своє рішення. Компанія Ріната Ахметова веде розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях.

Енергохолдинг ДТЕК, до складу якого входить найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія ДТЕК Нафтогаз, очікує на перегляд рішення про заборону експорту газу після закінчення опалювального сезону 2023/2024. 

До складу ДТЕК Нафтогаз входять підприємства «Нафтогазвидобування» і «Нафтогазрозробка», які ведуть розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях. Газ, який вони видобувають, поки зберігається в Україні. Про це розповів гендиректор ДТЕК Максим Тімченко, передає сайт Інтерфакс-Україна

«Я сподіваюся, що після другого опалювального сезону (під час війни - ІФ-У) прийде час переглянути це питання. Звісно, у держави мають бути всі можливості, щоб вплинути на ситуацію, коли вона бачитиме, що відкриття експорту газу якось позначається на енергобезпеці, на наявності газу в країні", - сказав Тімченко.

Максим Тімченко звернувся до уряду з проханням зняти заборону.
Максим Тімченко звернувся до уряду з проханням зняти заборону.

За його словами, ціни на електроенергію та газ мають корелюватися з європейськими.

«В електроенергії вони вже є: у нас дефіцит - ми імпортуємо, профіцит - експортуємо. Те ж саме має бути і на газовому ринку», - заявив гендиректор ДТЕК.

Він нагадав, що ДТЕК цього року використовував можливість зберігання газу в Україні.

"Я вважаю великим досягненням, що 3 мільярди кубів газу європейських компаній було закачано в українські сховища. Це показник довіри до нашої держави", - наголосив Тімченко.

Чому Україна заборонила експорт газу

Як заявив у квітні минулого року міністр енергетики Герман Галущенко, бізнес зацікавлений в експорті енергоресурсів. Але складна ситуація в енергосистемі не дає можливості працювати так, ніби війни не має.

«Вже ретроспективно можна точно сказати: якби він не був заборонений (експорт газу – ред.), то, з огляду на цінову кон'юнктуру європейських ринків, весь газ приватних власників був би в Європі», - передав слова міністра Інтерфакс-Україна

Герман Галущенко пояснив, чому не можна поки знімати заборону на експорт.
Герман Галущенко пояснив, чому не можна поки знімати заборону на експорт.

На його думку, рішення про заборону експорту газу та енерговугілля гарантувало безпеку постачання їх на внутрішньому ринку. Нагадаємо, що у листопаді 2023 року президент підписав указ щодо стійкості енергетичної системи та підготовки до нового опалювального сезону. 

«Встановлення у 2024 році нульового обсягу квоти експорту газу природного українського походження», - йдеться у рішення РНБО, який ввів своїм указом у дію президент.

Кабмін продовжив заборону на експорт газу 27 грудня минулого року. Окрім "блакитного палива" заборонено продавати за кордон сіль, кам’яне вугілля, антрацит, срібло, золото та брухт дорогоцінних металів.

Заборона на експорт енергоносіїв триває з березня 2022 року. Цю заборону продовжили на 2023 рік.

Інформатор писав, що у Київській області на початку січня заплановані тривалі відключення світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.