Енергія сонця, вітру, біогазу, та малі гідроелектростанції: Уряд заявив про підтримку виробників відновлюваних джерел енергії

Уряд затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року, а також прийняв рішення стосовно підтримки виробників відновлюваних джерел енергії

Кабмін
Засідання Кабміну 13 серпня

На засіданні уряду 13 серпня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава продовжує інтенсивно готуватися до зими. Зокрема, планується реалізувати пакет державних програм із розбудови розподіленої генерації та нарощування частки відновлюваної енергетики. Про це повідомив Урядовий портал.

Під час засідання 13 серпня Уряд ухвалив документ, яким впроваджується практика пілотних аукціонів щодо розподілу квот підтримки виробників відновлюваних джерел енергії.

«Ідеться про енергію сонця, вітру, біогазу, а також мікро- та малі гідроелектростанції. Ми тестуємо систему «зелених» аукціонів, щоб у 2025 році запустити її на повну силу», — сказав Денис Шмигаль.

Відповідно до графіка, пілотні аукціони з розподілу квот підтримки планується провести вже у жовтні-листопаді цього року. Очікується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами проведення пілотних аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу у 2025 році.

«Потенційні інвестори матимуть гарантовану підтримку, і це прискорить реалізацію проектів у сфері відновлювальної енергетики. Що, у свою чергу, зменшить загальний дефіцит потужності в енергомережі», - зауважив Шмигаль.

Також Уряд затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року та план заходів на його виконання. Відповідно до Плану, частка ВДЕ у валовому кінцевому споживанні енергії у 2030 році становитиме 27%, а саме:

  • в системах теплопостачання та холодопостачання – 33 %;
  • у виробництві електроенергії – 29 %;
  • у транспортному секторі – 17 %.

Крім цього окремим розпорядженням Уряд затвердив умови проведення конкурсу на будівництво генеруючих потужностей та виконання заходів з управління попитом. Це дозволить збільшити обсяги генерації в енергосистемі та її подальший розвиток.

Зокрема передбачається проведення конкурсів для будівництва об’єктів, потужність кожного з яких становить 5 МВт – 80 МВт, а загальна потужність конкурсу 700 МВт. Відповідні об'єкти мають бути введені в експлуатацію до кінця 2027 року.

ДТЕК опублікував приголомшливі фото руйнувань ТЕС та дав невтішний прогноз відновлення

Image

Image

Image

Image

Image

12 серпня Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення заступника міністра енергетики Олександра Хейла

Уряд 12 серпня звільнив заступника міністра енергетики Олександра Хейла. Раніше цього дня його затримали на хабарі у розмірі пів мільйона доларів. Чиновник втратив свою посаду.

Про те, що Кабінет міністрів блискавично ухвалив рішення про звільнення заступника міністра енергетики Олександра Хейла, повідомив Тарас Мельничук, постійний представник уряду у Верховній Раді. За словами Мельничука, уряд звільнив Хейла з посади заступника міністра енергетики.

Нагадаємо, що Хейла затримали при спробі отримати хабар у 500 тисяч доларів. За ці кошти він обіцяв видати дозвіл на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтової зони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube