Галина Третьякова заявила про нерівність зарплат нардепів та Апарата ВР: вона готова через це скласти мандат

Читать на русском

Нардеп Галина Третьякова думає над складанням мандату, в тому числі через перекос у зарплатах народних депутатів та Апарата Верховної Ради, де останні отримують в рази більше, а відповідальності в них менше.

Читать на русском
Третьякова, ВР, зарплата, Київ
У нардепів теж проблеми із зарплатою

Нардеп Галина Третьякова думає над складанням мандату, в тому числі через перекос у зарплатах народних депутатів та Апарата Верховної Ради, де останні отримують в рази більше, а відповідальності в них менше.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія у грудні 2023 року заявив, що багато нардепів хочуть скласти свої повноваження, але це загрожує парламентською кризою, коли буде немає кому приймати закони. Про своє бажання скласти мандат заявила член фракції «Слуга народу» Галина Третьякова після того, як в соцмережі розповіла про «низькооплачуваних нардепів з високооплачуваними чиновниками апарату» ВР. 

За її словами, була спроба зробити так, щоб у держслужбовців заробітна плата та премії були у пропорції 70 на 30%, де більша частина – це оклад, а менша – премії. В той час, як зараз все навпаки та це добре підґрунтя для корупції. 

«Це справедливо для держслужби та посадовців, бо це не бізнес. І прибрати 263% премії (це реальна цифра реальної премії посадовця у Апараті ВРУ) - впровадивши систему 70/30 (оклад гарантовано більше - премія не більше 30%). Низькі оклади та захмарні премії - джерело зловживань», - написала Галина Третьякова.

Збалансувати оплату праці вимагають від України її міжнародні партнери. Тоді уряд вирішив вирівняти систему оплати праці через рядок у держбюджеті-2024 та урядову постанову. Однак, як писав сайт ZN.ua, спікер Руслан Стефанчук і віцеспікер Олександр Корнієнко «захистили» апарат парламенту від цієї справедливої норми. Вони внесли у проєкт бюджету на 2024 рік правки та залишили розподіл окладів та премій на колишньому рівні. 

Як писали у спільному матеріалі голова громадської ініціативи «Голка» Ірина Федорів та аналітик Георгій Могильний, керівник секретаріату комітету з питань бюджету ВР Андрій Ватульов за 2022 рік отримав 1,5 млн грн зарплати, а вже колишній нардеп, голова цього комітету Юрій Арістов заробив за 2022 рік 410 тис. 130 грн.

«Зламати цю схему зсередини неможливо, бо нардепи давно залежні від того, чи «підкине» їм що небудь апарат: посаду для працевлаштування «своєї» людини чи то гроші зі своїх надхмарних доходів», - писала Галина Третьякова.

Чому вирівнювання зарплат важливо

Яскравіше це зрозуміло на порівнянні доходів. Завгосп Верховної Ради Вячеслав Штучний за 2022 рік отримав 2,94 млн грн зарплати. Крім цього Штучний отримав 538 тис. 41 грн пенсії та 6 тис. грн соціальних виплат.

Зарплата керівника Апарату Верховної Ради щонайменше у 4 разів більше за зарплату народних депутатів у Верховній Раді. Для порівняння: у 2022 році Володимиру Зеленському держава заплатила 336 тис. грн зарплати, Руслану Стефанчуку - 718 тис. 333 грн, Петру Порошенку - 532 тис. 308 грн, Юлії Тимошенко - 542 тис. 129 грн.

Натомість доходи нардепки Галини Третьякової, яка заявила про готовність скласти мандат, були значно скромнішими за статки Штучного. У 2022 році голова комітету з питань соціальної політики заробила як нардеп 501 тис. 942 грн (по 41 тис. 828 тис. грн на місяць), отримала як проценти 54 тис. 964 грн та бонусами мала 171 грн. Її чоловіку нарахували 4 тис. 609 грн процентів.

Готівкою та на рахунках у банках було 962 тис. 218 грн, 8 тис. 875 євро та 31 тис. 024 доларів. З цієї суми 274 тис. 911 грн – це пенсійні накопичення Галини Третьякової. У її чоловіка таких накопичень немає.

Інформатор писав, що держслужбовці отримають надбавки до зарплат.

Наш гість - юрист Ігор Фещенко, і ми обговоримо недавно підписаний президентом законопроєкт про демобілізацію строковиків. Цей крок був довгоочікуваним, оскільки багато людей служать протягом усієї війни. Тепер ми розглянемо питання демобілізації: коли це може статися та який процес це супроводжує.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.