Гетманцев хоче швидко відшкодувати ПДВ зацікавленим фірмам: Южаніна викрила суть "Клубу білого бізнесу"

Законопроєкт, ініційований головою податкового комітету, вже готуються прийняти у першому читанні

Южаніна, Гетманцев
Нардепка запропонувала врахувати в ініціативі оборонні підприємства

Податковий комітет підтримав винесення законопроєкту №11084 про "клуб білого бізнесу" на перше читання у Верховній Раді. Документ, ініційований головою комітету Данилом Гетманцевим, передбачає надання низки переваг підприємствам, які справно платять податки. Зокрема, пропонується ввести мораторій на планові перевірки документів у таких компаніях.

Водночас нардепка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна зазначила, що фактично цей "клуб" вже працює, оскільки доброчесні платники податків не включаються до плану проведення перевірок. Однак, на її думку, справжній задум ініціативи Гетманцева полягає у швидкому відшкодуванні ПДВ "тим, хто в цьому зацікавлений". Про це політикиня написала у своєму телеграм-каналі у четвер, 4 квітня.

Южаніна зазначила, що законопроєктом передбачене надання ще й таких переваг для доброчесних платників податків:

  • до 5 днів буде скорочено строки проведення камеральної та документальної перевірок (разом до 10 днів) для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ;
  • за 5 днів надаватимуться індивідуальні податкові консультації, інформація про податкові ризики та шляхи їх усунення.

"Для чого це робиться? Виглядає так, що для швидкого відшкодування ПДВ тим, хто в цьому зацікавлений (хоча до цього ми чули від влади, що в нас із відшкодуванням ПДВ все добре)", - заявила Южаніна.

Нардепка висловила занепокоєння й щодо інших пропозицій, які містяться у законопроєкті. Так, у Податковому кодексі може зʼявитись норма про відсутність щодо платника податків рішення про відповідність критеріям ризиковості, яка досі була передбачена Постановою Уряду №1165 і застосовувалася для блокування реєстрації податкових накладних. Водночас членами "клубу білого бізнесу" не зможуть бути платники, які на момент прийняття рішення про включення до реєстру мали заблоковані податкові накладні.

У свою чергу Южаніна запропонувала врахувати в законопроєкті критерій виробництва компаніями товарів оборонного призначення. Такі підприємства були створені нещодавно і під кожен з виписаних у законопроєкті критеріїв не підпадають, що не дозволить їм потрапити до цього клубу". Хоча ці фірми зараз приносять найбільше користі держави, підкреслила представниця "Євросолідарності".

"Клуб білого бізнесу" Гетманцева: що про нього відомо

Згідно з пропозицією голови податкового комітету, в Україні необхідно створити "клуб білого бізнесу", куди включатимуть підприємства, які добровільно і у повному обсязі виконують свої податкові обовʼязки. Їм надаватимуться такі привілеї:

  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
  • платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

Раніше Южаніна зазначала, що законопроєкт значно розширює повноваження Податкової служби. Зокрема орган самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в цей "клуб".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube