В Україні сильно скоротилися депозити: Гетманцев вважає, що це повʼязано з мобілізацією

Читать на русском

Депозитна база за січень зменшилась більше ніж на 50 мільярдів гривень

Читать на русском
Гетманцев, гривні
Гетманцев запевнив, що фінансових обмежень для ухилянтів не буде

Депозитна база за січень зменшилась більше ніж на 50 мільярдів гривень

Вклади в гривні в Україні суттєво скоротилися в січні 2024 року. Депозитна база за місяць зменшилась на 3,2% - близько 51,3 млрд грн. Це найбільший обсяг скорочення депозитів з початку повномасштабної війни.

Пояснень цьому є декілька. Серед них і ймовірний вплив норм ще не прийнятого законопроєкту про мобілізацію. Про це у своєму телеграм-каналі розповів глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

За словами нардепа, вклади у національній валюті скоротились на 3,2% (51,3 млрд. грн) - до 1577,1 млрд грн. Це найбільші темпи і обсяги скорочення гривневих депозитів з початку війни. Вклади бізнесу скоротились на 3,5% (32,5 млрд грн), а населення - на 2,6% (18,8 млрд грн). Гетманцев переконує, що "зради" в цьому немає.

"По-перше, від початку війни депозити у гривні зросли більш ніж на 70% або на 650 млрд грн (...) По-друге, скорочення банківських вкладів у гривні у перший місяць року – це сезонне явище, пов’язане із піковими розрахунками у грудні. Зокрема, ця тенденція спостерігалась дев’ять з десяти останніх років (...) Утім, допускаю, що певний негативний ефект міг бути пов'язаний із нормами законопроекту №10449 щодо "військової служби, мобілізації та обліку", - заявив парламентар.

Очільник податкового комітету запевнив, що норми законопроєкту про мобілізацію, які передбачають блокування банківських рахунків ухилянтам, не будуть підтримані. Він також нагадав аналогічну заяву глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, який пообіцяв іншу форму примусу для ухилянтів замість обмеження використання власних коштів.

В Раді працюють над законопроєктом про мобілізацію

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що новий закон не передбачатиме арешту рахунків чоловіків, які будуть ухилятись від служби в армії. Водночас влада шукає інші форми відповідальності та заходи, як примусити людей до мобілізації.

Також ми писали, що Рада з фінансової стабільності під час засідання 5 лютого погодила концепцію створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ.

 

Січнева ситуація над Україною напружена: російські пропагандисти оголосили про найпотужнішу атаку на Крим. З урахуванням потужного протиповітряного оборонного комплексу в Криму виникає питання, чи намагаються українські сили завдати максимальної шкоди чи визначають географічне місце ППО для подальших заходів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.