Відтепер підприємства зможуть бронювати військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності
Уряд вніс зміни до постанови, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, щодо бронювання працівників підприємств оборонно-промислового комплексу. Їх визначатиме Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 16 січня.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України. Згідно з ухваленим рішенням, військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:
"Відтепер підприємства оборонно-промислового комплексу зможуть бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності. Це дозволить посилити потенціал оборонно-промислового комплексу та забезпечити оборонним підприємствам можливість стабільно працювати і нарощувати обсяги виробництва. Це рішення - спільна позиція Міноборони, Мінстратегпрому та Мінекономіки. Наше першочергове завдання - забезпечити наших захисників і захисниць всім необхідним для здобуття перемоги", - прокоментував заступник міністра економіки України Ігор Фоменко.
В Україні модернізують реєстр військовозобов'язаних, мобілізованих і резервістів. Парламент 249 голосами "за" підтримав законопроєкт №10062 про модернізацію електронного реєстру військового обліку. Запровадження нововведень не передбачає автоматичної мобілізації. Водночас законопроєкт допоможе удосконалити облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, зокрема, на якому так довго наполягали військові. Законопроєкт також надасть Міноборони можливість посилити обороноздатність нашої держави, зокрема кіберзахист і право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Відомо, що до реєстрів не вноситимуть персональні дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів щодо інформації про виїзд за межі України та повернення назад, відомості про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити і відомості виконавчого документа) та інші персональні дані, які дають змогу ідентифікувати особу. Головним завданням реєстру є стандартизація та цифрова оптимізація військового обліку. Важливим пунктом законопроєкту є можливість отримати статус УБД онлайн за умови, якщо усі відомості є в системі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.