В Україні розглядають високу зарплату як новий критерій бронювання від мобілізації: скільки треба заробляти

Читать на русском

Суттєве оновлення механізму бронювання розглядають Офіс президента, Уряд та народні депутати

Читать на русском
Бронювання військовозобовʼязаних
Військовозобовʼязані можуть отримати можливість не йти в ЗСУ

Суттєве оновлення механізму бронювання розглядають Офіс президента, Уряд та народні депутати

В Україні можуть змінитися правила бронювання військовозобовʼязаних. Критерієм для цього може стати сплата податків з офіційної зарплати чи доходів. Відповідну ідею запропонував Офіс президента.

Про це кажуть співрозмовники видання Forbes. Оновлення механізму бронювання почали розглядати після подачі до Верховної ради законопроєкту про вдосконалення мобілізації. Наразі бронювання доступно лише працівникам підприємств зі статусом "критично важливих". Додатковий критерій, який розглядає влада - обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб з офіційної зарплати чи доходу.

Остаточного концепту та чернетки документа, у якому б описувався новий підхід, ще немає. Серед варіантів розглядалося ухвалення нових правил уже на засіданні Кабміну 29 грудня, а саме внесення змін зміни до постанови Уряду №76, яка встановлює підхід до бронювання. Однак від такого підходу відмовились і тепер, ймовірно, пропозицію розглядатиме Рада.

Один зі співрозмовників видання розповів, які цифри обговорювали на нараді в Мінцифри 28 грудня. За його словами, автоматичне бронювання від мобілізації у разі, якщо фізособи сплачують мінімально визначену суму ПДФО на місяць - поки йдеться про 6 тисяч гривень на місяць, що відповідає близько 33 400 гривень окладу (26 900 гривень зарплати на руки, оскільки найманий працівник також сплачує 1,5% військового збору). Ще 22% від розміру окладу має сплатити роботодавець у якості єдиного соціального внеску.

Також звучала пропозиція – поріг офіційної зарплати (оклад) від 35 тисяч гривень, що майже відповідає першому варіанту. Третій параметр: на бронювання може розраховувати співробітник, за якого роботодавець платить близько 14 500 гривень ЄСВ (відповідає окладу 66 тисяч гривень). Принцип може бути розповсюджений на ФОП (чіткі критерії для цієї групи поки невідомі). Для спеціального податкового режиму "Дія.City" для IT-індустрії йдеться про мінімальний поріг зарплати в еквіваленті 3 200 доларів.

"Бронювання здійснюється через синхронізацію державних реєстрів. Йдеться про "Оберіг" (зареєстровані військовозобовʼязані) та інформацію про сплату податків. Якщо військовозобовʼязаний сплачує ПДФО у потрібному обсязі і в нього все в порядку з документами, у "Оберіг" генерується QR-код про бронювання. Він діє 45 днів", - йдеться у публікації.

Для того, щоб нова система запрацювала, потрібно ухвалити мобілізаційний закон, привести до ладу реєстри та змінити низку законодавчих норм. Зокрема, внести зміни до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність за ПДФО подається до Податкової служби раз на квартал, а не раз на місяць.

Про бронювання військовозобов'язаних

Процедура бронювання військовозобов'язаних дає змогу приватним компаніям і державним структурам зберегти на роботі важливих працівників. У Мінекономіки відповіли на запит журналістів Тексти.org.ua, що станом на кінець листопада відомство видало близько 16 тисяч наказів про бронювання військовозобов’язаних. В одному наказу може бути декілька десятків підприємств. Точного списку усіх підприємств, які бронювали своїх працівників вони не отримали. Примітно, що станом на березень 2023 року в Україні було 528 тисяч заброньованих людей і 3 510 наказів про бронювання військовозобов’язаних (із них 2 661 чинних), повідомляло Forbes. За 9 місяців 2023 року кількість наказів зросла в чотири рази. Яка кількість заброньована наразі не відомо.

Де найбільше заброньованих працівників
Де найбільше заброньованих працівників

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.