В Україні буде створено систему страхування воєнних ризиків: що це означає

Читать на русском

Фахівцями Світового банку, Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України визначена модель страхування воєнних ризиків, яка передбачає запровадження обов’язкового та добровільного страхування

Читать на русском
НБУ, страхування
В Україні створять систему страхування воєнних ризиків

Фахівцями Світового банку, Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України визначена модель страхування воєнних ризиків, яка передбачає запровадження обов’язкового та добровільного страхування

Рада з фінансової стабільності під час засідання 5 лютого погодила концепцію створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ. Про це повідомили в НБУ.

В Нацбанку пояснили, що обговорення та впровадження запропонованої концепції відбуватиметься поєтапно. На черзі її презентація та обговорення з представниками бізнесу.

«Пропонована модель працюватиме за участю локальних страховиків, міжнародних перестраховиків та держави в особі спеціально створеного Державного агентства (або іншої установи, визначеної з міжнародними донорами за результатами майбутніх обговорень), і потребує розробки окремого законопроекту. Подальше опрацювання моделі та підготовка змін до законодавства триватиме в межах робочої групи за участю фахівців НБУ, Міністерства фінансів і Міністерства економіки», - йдеться в повідомленні.

Також Рада з фінансової стабільності розглянула і взяла до відома результати оцінки стійкості банків, проведеної НБУ. Більшість банків в Україні, за результатами оцінки, мають достатній капітал, а банківська система в цілому – високий запас міцності. Банки, для яких установлено підвищені необхідні рівні нормативів достатності капіталу, мають поетапно до квітня 2026 року виконати погоджені з НБУ програми реструктуризації або капіталізації.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Навіщо НБУ просуває платіжну систему Простір

У Нацбанку називають "Простір" інструментом, який зможе забезпечити обслуговування внутрішньодержавних карткових операцій у разі настання форс-мажорних обставин на платіжному ринку. 

Як передає LIGA.Бізнес, регулятор планує розширювати емісію карток "Простір". На думку представників НБУ, ця система здатна ефективно і в короткостроковій перспективі сприяти оптимізації витрат банків завдяки економічно вигідним тарифам на оброблення трансакцій. Фінансовий аналітик Максим Орищак пояснив, що якщо більша частина платежів проходитиме через цю систему, то держава матиме змогу самостійно регулювати вартість транзакцій.

Наразі до системи "Простір" уже підключені дві небанківські установи. Йдеться про АТ "Укрпошта", а також ТОВ "НоваПей".

Політолог Андрій Золотарьов розглядає новий законопроєкт про мобілізацію, обговорює внесені правки та розкриває, чому закон залишається каральним і депресивним. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб отримати більше деталей та глибше зрозуміти сутність цих змін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.