Гетманцев заявив, що з наступного року українцям доведеться розбиратися самотужки з проблемами, з якими допомагали партнери

Читать на русском

З 2025 року партнерська допомога надходитиме у меншому обсязі, українцям доведеться розраховувати на власні сили - і це буде питання виживання, вважає голова податкового комітету Данило Гетманцев

Читать на русском
Данило Гетманцев
Данило Гетманцев розповів, де збирається взяти додаткові 150 млрд грн для бюджету

З 2025 року партнерська допомога надходитиме у меншому обсязі, українцям доведеться розраховувати на власні сили - і це буде питання виживання, вважає голова податкового комітету Данило Гетманцев

Голова податкового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев заявив, що 2025 рік буде для українців складнішим, ніж зараз. Партнерська допомога Заходу надходитиме в меншому об'ємі. Відтак розраховувати треба на власні сили - саме тому податкову політику роблять суворішою. 

Про це Гетманцев розповів в інтерв'ю Главком. Він пояснив, чому збирається й надалі займати жорстку позицію щодо детінізації економіки - так нардеп називає свої методи оподаткування бізнесу. 

"Наша жорстка позиція у детінізації продиктована передусім розумінням скорочення фінансової допомоги. Це не питання вибору – це питання виживання", - сказав він. 

За словами Гетманцева, міжнародна допомога у 2025 році для України не завершиться, проте за поточним планом вона буде меншою. Україна, безперечно, буде розраховувати на своїх партнерів. І все ж, каже голова податкового комітету, треба буде більше розраховувати на себе.

Гетманцев вважає, що впорається із детінізацією бізнесу. Він оптимістично заявив, що збирається отримати понад сотню мільярдів гривень завдяки цим білим податками

"Ми цілком можемо вийти на додаткові 100-150 млрд грн щороку. А підтримка економіки в тій формі, яку планується запровадити, забезпечить зростання мінімум в 3,5-4% на рік", – запевнив Гетманцев.

Також податківець зазначив, що усім прогнозам під час війни "притаманна висока міра невизначеності". Але він не сумнівається, що Україна має тримати курс на євроінтеграцію та посилювати власні спроможності й самодостатність за усіма напрямами, а податкова політика має бути жорсткішою. 

Шок для економіки цілком ймовірний

Наприкінці березня Міжнародний валютний фонд спрогнозував, як буде у 2024 році розвиватися економічна ситуація в Україні. За одним зі сценаріїв, економіка може пережити справжній шок, особливо якщо ситуація на фронті ускладниться, а росія посилисть свою агресію. Загалом Україна потребує близько $38 млрд на рік (або трохи більше $3 млрд на місяць). "Велика сімка" та інші країни запланували допомогу в межах $122 млрд до 2027 року. 

Нагадаємо, нещодавно один із політтехнологів звинуватив Гетманцева у створенні системи блокування податкових накладних. Ця корупційна схема, на думку експертів, є вбивчою для економіки країни, що перебуває у стані війни й фактично працює на ворога

Також Інформатор писав, що Гетманцев виступив проти заборони казино в Україні, пояснюючи, що це нібито призведе до посилення корупції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.