Стало відомо, коли відбудеться халвінг біткоїна, експерти очікують падіння ціни в перший період
Всі чекають на халвінг біткоїну, який відбудеться вже 19 квітня 2024 року (приблизно в період до ранку 20 квітня 2024 року). Внаслідок цього скоротиться кількість біткоїнів, які потрапляють на ринок. Експерти пояснили, що після цього буде з ціною монет та роботою майнерів.
Як передає Мінфін, для компенсації зменшення винагороди BTC за безпеку мережі та обробку транзакцій, майнери біткоїнів матимуть два основні механізми. Це або зростання ціни біткоїна, або відключення від мережі. У випадку з відключенням складність видобутку біткоїнів переналаштовується (автоматично коригується кожні два тижні або кожні 2016 блоків). Тобто, майнери, які будуть лишатися підключеними, матимуть більший економічний ефект, адже для захисту мережі знадобиться менша обчислювальна потужність.
Після того, коли біткоїн дешевшає, труднощі з його видобутком зменшуються. У результаті виходить так, що складність майнінгу служить найважливішій меті підтримки стабільності мережі, щоб середній час блоку становив постійну швидкість 10 хвилин. Наслідком є те, що майнери самі можуть збільшити тиск на продаж. Експерти зауважили, що зазвичай коли перша криптовалюта досягає місячних або квартальних вершин - майнери починають продавати частину резервів. Це потрібно, щоб компенсувати втрати та інвестувати в оновлення.
Під час останнього великого зростання (коли в 2021 році біткоїн зріс до 69 тисяч доларів). хеш-ціна майнерів принесла 38 центів за терахаш (TH). Станом на 16 квітня 2024 року дохід біткоїн-майнерів становить 11 центів за TH. Після халвінгу очікується, що майнери отримуватимуть 6 центів.
Експерти переконані, що є висока ймовірність подорожчання біткоїна. Очікується, що в другій половині 2024 року перша криптовалюта може зрости до нового історичного максимуму у другій половині року, коли посилиться дефіцит пропозиції. Водночас в період після хавлінгу, ймовірно, спостерігатиметься падіння ціни криптовалюти. Проте після цього очікується відновлення зростання.
Графік Pre-Halving Downside показує, що відбувається під час халвінгу. Перед цим процесом відбувається ралі. Тобто, за 60 днів до події, відбувається стрибок у ціні. Слід нагадати, що нещодавно біткоїн досягав позначки понад 70 тисяч доларів, чим встановив новий історичний рекорд.
Перед халвінгом потім відбувається відкат. Під час цієї фази біткоїн переживає тимчасове зниження ціни, представлене на графіках темно-синім колом. У цей період часто експерти починають сумніватися в тому, що халвінг призведе до подорожчання монети.
Далі починається фаза повторного накопичування. Він характеризується тривалим періодом стабільності або вирівнювання (консолідації) і бічного руху, показаного на графіках червоним кольором. Фаза може тривати до 150 днів.
Уже далі монета вступає у фазу швидкого зростання, відому як параболічний висхідний тренд (Parabolic Uptrend). Цей період відзначається проривом попереднього бокового руху в сильний висхідний напрямок, позначений на графіках зеленим кольором. На цьому етапі біткоїн різко зростає, досягаючи нових рекордних максимумів. Тобто, йдеться про початок "бичачого ринку".
Зранку 19 квітня біткоїн впав нижче 61 000 доларів США. При цьому, за даними Binance Market Data, перша криптовалюта зранку в 'пятницю торгувалася на рівні 60 958 доларів США. Це 0,98% падіння, якщо казати про динаміку за останню добу.
Раніше експерти зауважували, що вперше з моменту створення річний рівень інфляції біткоїна може стати нижчим, ніж у золота, традиційного засобу заощадження. Таким чином, при висоті блоку 840 000 річна пропозиція біткоїна скоротиться вдвічі, що призведе до зниження річного рівня інфляції з 1,7 до 0,85%. Очікується, що після халвінгу дефіцит першої криптовалюти вперше перевершить дефіцит золото. Як наслідок, учасники ринку будуть прагнути уникнути наслідків девальвації.
При цьому біткоїн продовжує забезпечувати цілісність ліміту пропозиції у 21 мільйон завдяки своїй децентралізованій природі.
"Золото показало добрі результати. Але з огляду на те, що халвінг уже близько, настав час Біткоїна показати себе", - зазначили фахівці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.