Харчі дорожчають, але не всі. Держстат назвав продукт, який стрімко дешевшає

Читать на русском

Державна статистична служба України порахувала, що більшість продовольчих товарів піднялася у вартості. Проте деякі товари суттєво подешевшали

Читать на русском
Харчі дорожчають, але не всі. Держстат назвав продукт, який стрімко дешевшає

Державна статистична служба України порахувала, що більшість продовольчих товарів піднялася у вартості. Проте деякі товари суттєво подешевшали

Ціни на продовольчі товари та послуги у квітні в середньому зросли на 3,2% порівняно з квітнем минулого року. Більшість товарів подорожчали. Проте є й ті, що стали дешевшими: це яйця, олія, цукор, овочі. Водночас згідно з даними Держстату трохи дешевшими стали одяг та взуття. 

Порівняно з березнем 2024 року продукти харчування за місяць в середньому навіть подешевшали на 0,4%. Хоча покупці могли цього не відчути, адже частина найважливіших товарів продовжує коштувати все більше. За рік найбільше подорожчали тютюнові вироби - на 16,4% та масло - на 14,9%. Дорожчими стали: 

  • молоко подорожчало на +9,3%;
  • сир та м’який сир +7,8%;
  • фрукти +7%;
  • безалкогольні напої +5,8%;
  • хліб +5,7%;
  • риба +5,1%
  • м'ясо та м'ясопродукти +4,2%;
  • алкогольні напої + 0,1%.

У той же момент шаленими темпами подешевшали яйця - на 41,9% за рік. За місяць яйця подешевшали на 19,2%. Соняшникова олія за рік подешевшала на 15,4% (але у квітні стала на 0,8% дорожче, ніж була у березні). Цукор за рік скинув у вартості 15,1% (з березня став дешевшим на 2,4%). Овочі в середньому за рік стали дешевше на 13,9% (відносно з березнем стали дешевше на 1,7%). За рік макаронні вироби стали дешевше на 0,6%, тваринні жири (крім масла) - на 3,2%. 

Одяг за рік подешевшав на 6% (але з березня подорожчав на 0,9%). Взуття за рік в середньому стало дешевшим на 6,7% (з березня подорожчало на 1,3%). А от медичні товари за рік навпаки подорожчали на 9,1%.

Україна збільшила продаж чорних металів та їжі за кордон

За даними Держстату, у 1 кварталі 2024 року Україна порівняно з першими 3 місяцями минулого року значно збільшила за кордон експорт продукції чорної металургії - на 28,8%. Це 752,5 млн дол. Загалом збільшився експорт недорогоцінних металів та виробів з них - до 1 млрд 67,7 млн дол. за першу чверть року, це на 14,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Основними статтями українського експорту залишаються продукти рослинного походження (35,7%), у т.ч. зернові культури, що складають більшість у цій категорії. Також це жири та олії тваринного та рослинного походження. Їх продали на 1 млрд 535,7 млн дол. (15,3% усього експорту). Вагомими в експорті є постачання готових харчових продуктів з України за кордон (986,7 млн дол. або 9,8% експорту) та мінеральних продуктів (985,9 млн дол. та 9,8% експорту).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.