Хотів уникнути мобілізації: за фактом фіктивного працевлаштування колишнього радника міністра енергетики розпочато кримінальне провадження

Читать на русском

В Міненерго шукають ухилянтів

Читать на русском
Міненерго
В Міненерго тривають перевірки надання броні військовозобов'язаним

В Міненерго шукають ухилянтів

Правоохоронні органи розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо фіктивного працевлаштування колишнього радника міністра енергетики України, що дозволило йому отримати тимчасову відстрочку від мобілізації у лави ЗСУ. Як повідомляли ЗМІ – це Олександр Візір.

Про відкриття кримінального провадження повідомили в Міненерго. В компанії також звернулися до громадян, які мають об’єктивну інформацію про зловживання бронюванням в енергетичних компаніях, повідомляти про виявлені факти на «гарячу лінію» громадської приймальні Міністерства енергетики України.

Контакти:

  • т. 0800-507-052 (безкоштовні дзвінки), працює у Пн - Чт - з 8:00 до 17:00, Пт - з 8:00 до 15:45 год;
  • т. 044-594-65-45 (згідно з тарифом оператора), працює у Пн - Чт - з 8:00 до 17:00, Пт- з 8:00 до 15:45 год;
  • Ел. адреса: zapyt@mev.gov.ua.

Бронь енергетиків перевірять через екс-радника міністра Олександра Візіра

Як повідомлялося раніше, йдеться про ексрадника міністра енергетики Олександра Візіра. Після викриття зловживань Візіра перевірку енергокомпаній ініціював особисто міністр енергетики Герман Галущенко.

 Свою позицію Візір висловив, відповідаючи на запит щодо звинувачень одному з телеграм-каналів. Він повідомив, що дійсно працював в ПАТ «Черкасиобленерго» з квітня по грудень 2023 року. І каже, що висновки Міненерго не відповідають дійсності:

«Я звільнився, бо виконав той комплекс задач, для виконання якого мене наймали. Дану роботу я зробив Pro Bono – всі нараховані та виплачені мені грошові кошти були в подальшому перераховані роботодавцем на потреби ЗСУ. У мене немає бронювання і не було на момент звільнення. Я підтверджую той факт, що воно в мене було ( з кінця травня по листопад). Враховуючи, що я розумів часові строки завершення роботи – не було й підстав у його продовженні», - відповів Візір.

Він вважає, що обвинувачення в його адресу виникли після публікації у соцмережі допису про «зловживання Міненерго разом з АТ «Українські розподільні мережі» при проведенні загальних зборів акціонерів та обрання їх наглядових рад.

Що виявили в Міненерго 

Міністерство енергетики України видало доручення про необхідність проведення перевірок надання броні, тимчасової відстрочки від мобілізації, працівникам енергетичних компаній. 

«Як виявило керівництво АТ «Українські розподільні мережі» (компанії, що управляє державними пакетами акцій низки операторів системи розподілу електроенергії, зокрема ПАТ «Черкасиобленерго»), аби уникнути служби у Збройних Силах України, зазначену особу у квітні минулого року було прийнято до ПАТ «Черкасиобленерго» на посаду заступника начальника центральної служби приладів обліку та метрології», - йдеться в повідомленні Міненерго.

Після цього, пишуть в Міненерго,  діючи спільно з посадовими особами «Черкасиобленерго», цей працівник ініціював видання наказу про запровадження дистанційної роботи. У результаті з квітня по грудень працівник не виконував своїх обов'язків, хоча отримував заробітну платню, а також отримав тимчасову відстрочку від мобілізації, яка надається працівникам критично важливих для функціонування держави компаній та підприємств.

Після виявлення цього факту компанією «Українські розподільні мережі» було спрямовано відповідне звернення до прокуратури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.