Хто має право на пільги на оплату ЖКГ та як їх отримати, пояснили в ПФУ

Читать на русском

В Пенсійному фонді України проінформували, що з 2024 року право на отримання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг визначено відповідно до доходів, які були отримані сім’єю пільговика за період з липня по грудень 2023 року

Читать на русском
Пенсійний фонд, пільги
Право на отримання пільг ПФУ пролонгує автоматично

В Пенсійному фонді України проінформували, що з 2024 року право на отримання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг визначено відповідно до доходів, які були отримані сім’єю пільговика за період з липня по грудень 2023 року

У пільговиків, які протягом 2023 року одержували пільгу з урахуванням доходу, право на виплату закінчилось 31 грудня 2023 року. А право на отримання пільг на новий період з січня 2024 року буде визначено автоматично. Про це 12 лютого повідомили в Пенсійному фонді.

В ПФУ пояснили, що із січня 2024 року право на отримання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг буде визначено органами Пенсійного фонду України відповідно до доходів, які були отримані сім’єю пільговика за період з липня по грудень 2023 року.

«У зв’язку з тим, що квартальний звіт подається страхувальниками протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, необхідні відомості про дохід сім’ї пільговика надійдуть до органів Фонду в лютому. Після цього буде розраховано пільгу на новий період», - повідомили у відомстві.

Там зауважили, що право на отримання пільг на новий період з січня 2024 року буде визначено автоматично. Пільговику додатково звертатись до органу фонду не потрібно (крім випадку, коли у пільговика відбулись зміни (у складі сім’ї, місці проживання, переліку послуг, на які призначено пільги).

Також у фонді нагадали, що у разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (4240 грн у 2024 році), можна звернутися за житловою субсидією.

Хто має право на пільги з оплати комунальних послуг

У ПФУ пояснили, що перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, а також осіб, які мають право на такі пільги, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

З 1 січня 2024 року розмір податкової соціальної пільги становить 4240 грн . Тобто – це місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 грн станом на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн (абзац 1 підпункту 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України).

Детальна інформація про осіб, які мають право на пільги без урахування середньомісячного доходу у розмірі 50 % знижки, ТУТ.

Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Войченко і Дульський», розкриває важливі відмінності між юристом і адвокатом, розповідає, які навички необхідно розвивати для вибору професії адвоката і на що слід звертати увагу. Приєднуйтеся до перегляду, це буде цікаво та інформативно!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.