Хто зможе вийти на пенсію в 2024 році: які вимоги до страхового стажу

Читать на русском

Які вимоги в 2024 році, щоб вийти на пенсію в 60 років, кому доведеться допрацьовувати

Читать на русском
Як змінилися правила щодо виходу на пенсію в 2024 році
Пенсія

Які вимоги в 2024 році, щоб вийти на пенсію в 60 років, кому доведеться допрацьовувати

В Україні в 2024 році змінилися правила щодо виходу на заслужений відпочинок. Тепер для того, щоб вийти на пенсію у віці  60 років, потрібно мати не менше ніж 31 рік страхового стажу. У випадку якщо страхового стажу не вистачає, доведеться працювати довше. 

Як передає NV, у 2024 році громадяни, які не мають 31 року страхового стажу, не зможуть оформити пенсію у віці 60 років. У такому випадку доведеться працювати ще до 63 або 65 років. У разі виходу на пенсію пізніше (після 60 років) вимоги до страхового стажу будуть меншими. 

Які вимоги до страхового стажу, щоб вийти на пенсію в розмірі 2024 році:

  • У 60 років - від 31 року страхового стажу;
  • У 63 років - від 21 до 31 року стажу;
  • У 65 років - від 15 до 21 року.    

Варто підкреслити, що якщо в 65 років у громадянина немає страхового стажу понад 15 років, то він має право на призначення лише соціальної пенсії за віком. Це виплата, яка становить різницю між прожитковим мінімумом для людей, які втратили працездатність та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні пів року.

Скільки коштує страховий стаж?

В Україні можна докупити страховий стаж, якщо його не вистачає для виходу на пенсію. Для цього потрібно добровільно сплатити Єдиний соціальний внесок за потрібний період. Станом на січень 2024 року, щоб купити місяць до страхового стажу потрібно сплатити мінімум 1 562 гривні (22% від розміру мінімальної заробітної плати). 

Який розмір пенсії із середньої зарплати в Україні? 

В Україні розмір пенсії залежить не тільки від страхового стажу, але й від розміру заробітної плати. Наразі в Україні середня зарплата становить близько 16 тисяч гривень. Експерти вирахували, що у разі наявності 35 років страхового стажу з такою зарплатнею пенсія буде становитиме 4 199 гривень. Якщо ж страховий стаж буде 31 рік, то виплата буде в розмірі 4 199 гривень. 

Для того, щоб отримати пенсію в розмірі 5 148 гривень, із зарплатою 16 тисяч гривень - треба мати страховий стаж 50 років. Варто підкреслити, що у формулі розрахунку пенсії заробітну плату за останні три роки (потрібно використовувати дані ПФУ, які відрізняються від даних Держстату) треба множити на відношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках і на 1%.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.