Індексація пенсій в Україні - у кого та на скільки зростуть виплати з 1 березня

Читать на русском

Для того, щоб пенсія зросла на 1 тисячу гривень індексації, вона має становити приблизно 8 тисяч гривень

Читать на русском
Індексація пенсій
У березні 2024 року пенсії в Україні стануть більшими на 13%

Для того, щоб пенсія зросла на 1 тисячу гривень індексації, вона має становити приблизно 8 тисяч гривень

В Україні планується проведення індексації пенсій. Очікується, що у березні 2024 року виплати стануть більшими на 13%. Водночас далеко не всі відчують їх зростання.

Про це повідомляє видання "На пенсії". Остаточний розмір індексації пенсій визначать наприкінці цього місяця. За попередніми даними, він становитиме 13%. Відповідно, розрахункові пенсії без надбавок і доплат, стануть більшими на 13%. Підраховано, що для того, щоб пенсія зросла на 1 тисячу гривень індексації, вона має становити приблизно 8 тисяч гривень. Відомо, що далеко не всі українці отримують таку пенсію, отже, і збільшення пенсії на таку суму чекає далеко не на всіх.

Хто з пенсіонерів не відчує індексації

Є декілька категорій пенсіонерів, виплати яких не підлягають очікуваній індексації в березні. Індексацію відчують ті, хто:

  • вийшов на пенсію менше ніж 3 роки тому,
  • отримує високі пенсії,
  • отримує розрахункову пенсію, яка нижча за мінімальну.

Щодо останнього пункту, то йдеться про пенсійні виплати, які не досягали розміру мінімальної пенсії. Згідно з законодавством, громадянам не можуть платити пенсію, нижчу за мінімальне значення. У таких випадках пенсіонерам призначають доплати, щоб збільшити розмір пенсії до мінімального значення. Виплати таких пенсіонерів проіндексують, але це просто замістить доплату до мінімальної пенсії, яку виплачує держава. Тому фактично розмір таких пенсій після індексації не стане більшим.

Мінсоцполітики про можливість збільшення пенсій, зарплат, соцвиплат в умовах війни

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович запевнила, що у державному бюджеті закладено кошти для індексації пенсій. Вона наголосила, що насправді можливість проводити таку індексацію залежить якраз від українців - від платників податків і ЄСВ.

"І тут закликаю кожного з вас розуміти, щоб кошти пенсійного фонду напряму 100% відплачується нашим пенсіонерам транзитом для тих пенсій, які є високими - суддів чи інших категорій - це окремі державні дотації і вони страхових виплат не виплачуються. Тому все, що ми зберемо - все ми і заплануємо. Завдяки нашим військовим ми покриваємо страхові пенсії я певна, що так буде і надалі, і це дозволить нам стабілізуватися і пройти стабільно цей рік", - пояснила Жолнович.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці передати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.