Іноді за патріотизм карають: поліція Італії вилучила 134 Fiat Topolino через зображення прапора країни

Читать на русском

Менеджери Fiat "забули" про закон, що забороняє ставити прапорця на продуктах, вироблених деінде за межами країни, у підсумку всі триколірні елементи довелося прибрати з автівок

Читать на русском
Поліція вилучила 134 Fiat Topolino через порушення закону про локалізацію виробництва
Фіскальна поліція вилучила 134 автівки, які прибули до порту Ліворно, через цей маленький прапорець на борту

Менеджери Fiat "забули" про закон, що забороняє ставити прапорця на продуктах, вироблених деінде за межами країни, у підсумку всі триколірні елементи довелося прибрати з автівок

У Італії сталася курйозна історія через те, що автовиробник Fiat розмістив на кузові своїх мініатюрних автівок Topolino міні-зображення прапорця країни. Правоохоронці вилучили більше сотні міні-карів. Підстава - локалізація виробництва: виявилося, менеджери Fiat "забули" про закон, що забороняє ставити прапорця на продуктах, вироблених деінде за межами країни.

Фіскальна поліція вилучила 134 автівки, які прибули до порту Ліворно з Марокко, де їх склали на місцевому автозаводі. Підставою для цього став закон 2003 року, що забороняє використовувати італійський прапор на продуктах, виготовлених в іншому місці. Про цю історію повідомляє агентство Reuters.

Офіційна позиція Fiat така: раз дизайн нового Topolino, продовжувача історії культової моделі (існує з 1936 року), був розроблений в Італії, то вона є частиною саме італійського виробничого циклу. Малювала автівку, доречі, команда Centro Stile FIAT, що є частиною італійської компанії Stellantis Europe. Речник компанії зауважив: Fiat діяв в рамках закону, розміщуючи наліпку на кузові - за її допомогою клієнтам повідомляли про походження авто.

"Єдина мета наклейки полягала в тому, щоб вказати на підприємницьке походження продукту", — сказав речник компанії.

Іншу позицію демонструє фіскальна поліція Італії. Дійсно, Fiat Topolino було розроблено в Турині. Але ж виготовлявся він не в Італії, а на заводі Kenitra в Марокко. Тож така наліпка з погляду італійських правоохоронців вважається неправдивою та такою, що вводить в оману. За таке порушення передбачений штраф на суму від 10 до 250 тисяч євро. У бренду немає іншого виходу, крім як прибрати прапор, аби мати змогу продати конфісковані автівки, і Fiat погодився на це.

Зауважимо, що для бренду цей скандал - непогана реклама власної патріотичності (то й що, що складено у Марокко? - адже розробка і дизайн наші). Відтак, це ще й реклама для маленьких Topolino - автівок з максимальною швидкістю 45 км/год та запасом ходу до 75 км.

У США BMW і Jaguar Land Rover звинуватили у використанні рабської праці: які наслідки на них чекають

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що у США вибухнув скандал, пов'язаний з використанням де-факто рабської праці автовиробниками. Влада звинувачує BMW і Jaguar Land Rover: як з'ясував фінкомітет Сенату США, компанії закуповували компоненти у постачальника, який раніше був викритий у застосуванні примусової праці уйгурів. Згідно з цим звітом, BMW відвантажила щонайменше 8000 автомобілів Mini, що містили всередині заборонені компоненти.

Також ми писали про те, яку ексклюзивну іграшку для багатіїв створили компанії Morgan та Pininfarina. Йдеться про спеціальне авто з назвою "Midsummer": його тираж не перевищить 50 одиниць, а робитимуть авто вручну у алюмінієвому кузові та з дерев'яним оздобленням салону. Як очевидно для автолюбителів, у якості основи для автівки послужив Morgan Plus Six - а під її капотом розмістили шестициліндровий двигун від BMW.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.