Інститут судових експертиз Дніпра передали під житло для ВПО: деталі

Один із шелтерів для ВПО облаштували у приміщеннях Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз

ВПО
Забезпечення житлом ВПО

В Міністерстві з питань реінтеграції повідомили, що за сприяння Благодійного фонду «Добро на Амурі» у приміщеннях Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз облаштували житло для ВПО. Це дозволило забезпечити тимчасовим житлом близько 270 внутрішньо переміщених осіб.

Дніпропетровський Інститут судових експертиз передали під житло для ВПО.

«Проживання там ВПО потребувало додаткового законодавчого врегулювання. Зокрема, можливого передання приміщень інституту в оренду благодійній організації», - повідомили в Мінреінтеграції.

В результаті, спільно з Фондом державного майна України, Міністерством юстиції України й Дніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз було укладено договір оренди на вказану будівлю між БФ «Добро на Амурі» та Фондом державного майна України.

Крім того, Дніпропетровська обласна військова адміністрація вже включила цей об’єкт до переліку місць тимчасового проживання. Позитивне розв’язання зазначеного питання дозволило забезпечити тимчасовим житлом близько 270 внутрішньо переміщених осіб.

В Україні розробляють одразу декілька інструментів для вирішення житлового питання для ВПО

Станом на зараз в Україні понад 4 млн внутрішньо переміщених осіб, 26% з яких потребують соціального захисту. Оскільки ситуація з роботою і житлом для переселенців через війну тільки погіршується, частина з них стає вимушеними мігрантами. Це, своєю чергою, напряму шкодить українській економіці та поглиблює соціально-демографічну кризу.

За словами голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олени Шуляк, наразі у роботі чотири інструменти:

  • поліпшення умов іпотеки «єОселя» для ВПО, яка нині для них здебільшого недоступна,
  • додаткові субсидії на оренду житла,
  • соціальна оренда,
  • окремий вид оренди — з правом викупу.

Запуск двох останніх інструментів — вимога оновити житлове законодавство, що зафіксовано в програмі Ukraine Facility, за якою Україна до 2027 року отримує від ЄС 50 млрд євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube