Штрафувати будуть швидше: Мінсоцполітики та Мін'юст об'єднали реєстри

Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про осіб, які є боржниками

Мінсоцполітики
Мінсоцполітики та Мін’юст обмінюватимуться інформацією щодо внутрішньо переміщених осіб та боржників

Міністерство соціальної політики та Міністерство юстиції уклали два договори про інформаційну взаємодію. Вони передбачають, що Мінсоцполітики передаватиме дані про внутрішньо переміщених осіб, а Мін'юст зі свого боку – про боржників. Про це 23 липня повідомили у пресслужбі відомства. 

Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які є боржниками. Отримувати відомості про боржників з-поміж ВПО, зокрема про фактичне місце їхнього проживання, вони зможуть в електронній формі – заощаджуючи час та бюджетні кошти. Так, від ресурсу Мін'юсту – Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) – направлятимуть запити до ресурсу Мінсоцполітики – Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

"Це дозволить державним та приватним виконавцям оперативно отримувати необхідні дані про боржників, які стоять на обліку ВПО, а отже виконувати рішення судів та інших органів", - наголосили у Мінсоцполітики. 

Водночас від ресурсу Мінсоцполітики зможуть направляти запити до ресурсу Мін'юсту щодо боржників, а саме отримувати відомості про факт несплати аліментів. Це дозволить у майбутньому через ЄІССС без додаткових зусиль працівника призначати та виплачувати державну тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме.

«Ми продовжуємо розвивати Єдину інформаційну систему соціальної сфери та наближаємося до амбітної мети – побудови необхідної кількості обмінів з іншими держреєстрами і системами для повної автоматизації отримання і верифікації всіх необхідних даних. Взаємний обмін інформацією з Мін’юстом зробить так, щоб працівникам було зручно, інформація швидко опрацьовувалася, а громадяни отримували більш якісні послуги», – сказав заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко. 

Для реалізації обміну вже йдуть активні перемовини з партнерами, щоб залучити фінансування. Запровадження взаємодії з Мінсоцполітики надасть можливість оперативно отримувати інформацію про ВПО, що своєю чергою значно оптимізує процес примусового виконання рішень та підвищить ефективність їх виконання, скоротить матеріальні та трудові ресурси, а головне – дозволить прискорити своєчасне, повне та фактичне виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), вважає генеральний директор Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства юстиції України Єгор Разогрєєв.

Субсидія на оренду житла як додатковий інструмент державної підтримки для внутрішньо переміщених осіб

Мінсоцполітики, спільно з проєктами Ради Європи "Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні" та "Посилення соціального захисту в Україні", 10 липня провели публічне обговорення нового інструменту – субсидії на оренду житла для ВПО. Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак наголосила на тому, що поточна допомога на проживання для ВПО (надається за Постановою 332) не вирішує багатьох проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи під час оренди житла. Зокрема, не враховує різницю цін на оренду в різних регіонах, не захищає ВПО від раптових змін в умовах проживання або термінового виселення, не стимулює орендодавців укладати офіційні договори.

Для розв'язання цих проблем, спираючись на досвід міжнародних партнерів, які вже реалізували подібні проєкти, Міністерство розробило інструмент – субсидія на оренду житла для ВПО. Наразі проєкт фіналізується для подання на розгляд Уряду, і у випадку затвердження Урядом, вступить в дію протягом наступних декількох місяців. Планується, що субсидія для ВПО призначатиметься за принципом, аналогічним призначенню житлової субсидії. Вона розраховуватиметься індивідуально для кожної сім'ї-ВПО з урахуванням встановленої соціальної норми житла, рівня доходу та вартості оренди. Такий підхід є соціально справедливим, оскільки субсидія має підтримати ті родини, які найбільше цього потребують.

«Субсидія має враховувати кількість членів в сім'ї, ціни на оренду житла в конкретному регіоні та спроможність оплачувати цю оренду. При цьому надаватиметься вона за умови укладання офіційної угоди, яка захищатиме права як орендаря, так і орендодавця», – зауважила Марчак.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube