Кабмін України схвалив поновлення митних перевірок з 1 березня: що треба знати

Ухвалення законопроєкту є одним із зобовʼязань української влади перед МВФ

Реформи, митниця
В УКраїні поновили документальні митні перевірки

Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт, який передбачає поновлення документальних митних перевірок з 1 березня. Уряд ухвалив рішення на засіданні 6 лютого, повідомив представник Кабміну у парламенті Тарас Мельничук. 

За словами Тараса Мельничука, ухвалення законопроєкту є одним із зобовʼязань української влади перед МВФ. Документом пропонується з 1 березня:

  • відновити повноваження митних органів на проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства, зокрема щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;
  • поновити на невикористаний строк документальні перевірки (зустрічні звірки), які були розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року;
  • передбачити протягом 60 днів із дня набрання чинності законом надсилання (вручення) актів (довідок) про результати документальних перевірок, звірок, заперечень, податкових повідомлень-рішень, процедура вручення яких не завершена до 24 лютого 2022 року.

Водночас пропонується встановити мораторій на проведення Митницею документальних перевірок для платників податків, які знаходяться на окупованих територіях або у зоні активних бойових дій, а також врегулювати відновлення перевірок у разі зміни таким платником свого місцезнаходження.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський на початку грудня 2023 року підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок".

У листопаді 2023 року Держмитниця повідомила, що Україна переходить на нову фазу системи митного транзиту з Європою. NCTS – одна з 17 митних ІТ-систем, які має запровадити Україна для вступу до ЄС, і поки що єдина, запроваджена Україною.

Що варто знати про нові правила розрахунків в ЄС

Органи Європейського союзу фіналізували нові правила для країн ЄС. Йдеться про обмеження розрахунків готівкою до 10 тисяч євро. При цьому осіб, які розраховуються на суми понад 3 тисячі євро, будуть перевіряти. У випадку продажу товарів (зокрема, криптовалют) на суму понад 3 тисячі євро будуть вимагати робити досьє клієнтів. 

Як передає "Судово-юридична газета", у Раді Європейського союзу ухвалили рішення щодо нового пакету боротьби з відмиванням грошей. Зазначається, що ці правила спрямовані на захист громадян країн ЄС та фінансової системи союзу від відмивання грошей та фінансування тероризму. Тепер ця угода стане невід'ємною частиною системи ЄС з боротьби з відмиванням грошей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube