Не більше 10 тисяч євро готівкою, криптовалюта та перевірки: що варто знати про нові правила розрахунків в ЄС

Читать на русском

У ЄС встановлять нові правила для готівкових розрахунків

Читать на русском
У країнах ЄС запровадять нові фінансові правила
ЄС

У ЄС встановлять нові правила для готівкових розрахунків

Органи Європейського союзу фіналізували нові правила для країн ЄС. Йдеться про обмеження розрахунків готівкою до 10 тисяч євро. При цьому осіб, які розраховуються на суми понад 3 тисячі євро, будуть перевіряти. У випадку продажу товарів (зокрема, криптовалют) на суму понад 3 тисячі євро будуть вимагати робити досьє клієнтів. 

Як передає "Судово-юридична газета", у Раді Європейського союзу ухвалили рішення щодо нового пакету боротьби з відмиванням грошей. Зазначається, що ці правила спрямовані на захист громадян країн ЄС та фінансової системи союзу від відмивання грошей та фінансування тероризму. Тепер ця угода стане невід'ємною частиною системи ЄС з боротьби з відмиванням грошей. 

Обмеження готівкових рахунків     

У масштабі Європейського союзу будуть обмежувати максимальний ліміт для готівкових платежів у розмірі 10 тисяч євро. Зазначається, що це ускладнить відмивання грошей злочинцям. Водночас країни-члени союзу зможуть знижувати максимальну межу на свій розсуд. 

При цьому зобов'язані особи (тобто, ті, хто надають послуги) повинні ідентифікувати та підтвердити особу особи, яка час від часу здійснює операції з готівкою на суму від 3 до 10 тисяч євро. Це значить, що продавцям доведеться вести досьє таких клієнтів. 

Предмети розкоші та криптовалюта

Зобов’язані організації, такі як фінансові установи, банки, агентства нерухомості, служби управління активами, казино, торгові підприємства, відіграють центральну роль посередників у системі боротьби з відмиванням грошей та протидією фінансуванню тероризму. 

Угода, ухвалена Радою ЄС, розширює список суб'єктів фінмоніторингу. Нові правила охоплюватимуть більшу частину крипто-сектору, змушуючи всіх постачальників послуг криптоактивів (CASP) проводити комплексну перевірку своїх клієнтів. Тобто їм доведеться перевіряти інформацію про своїх клієнтів. У випадку підозрілої активності - треба буде повідомляти відповідним органам. 

Це стосується також торговців предметами розкоші, такими як дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, ювеліри, годинникарі та ювеліри. У категорію суб'єктів тепер входитимуть торговці дорогими автомобілями, літаками та яхтами, а також предметами культурного призначення (наприклад, витворами мистецтва) також стануть зобов'язаним. 

Фінансова розвідка

Тепер у кожній країні Європейського Союзу створили підрозділи фінансової розвідки. Їхня робота буде спрямована на запобігання, звітності та боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Ці підрозділи відповідатимуть за отримання та аналіз інформації щодо відмивання грошей та фінансування тероризму, особливо у формі звітів від зобов'язаних організацій.

Передбачається, що підрозділи фінансової розвідки матимуть негайний та прямий доступ до фінансової, адміністративної та правоохоронної інформації, включаючи податкову інформацію, інформацію про кошти та інші активи, заморожені відповідно до цільових фінансових санкцій, інформацію про перекази коштів та криптопереведення, інформацію про національні автомобільні операції у реєстрах транспортних засобів, літаків та плавзасобів, митні дані, а також доступ до національних реєстрів зброї та озброєнь, серед іншого.

Нова угода Ради ЄС встановлює міцну основу для підрозділів фінансової розвідки. Таким чином, ці підрозділи зможуть призупиняти або відмовляти у згоді на транзакцію для проведення аналізу, оцінки підозр та поширення результатів відповідним органам для вжиття відповідних заходів.   

Відомо, що текст угоди ще будуть допрацьовувати. Уже після прийняття Радою та Парламентом Європейського Союзу документ буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС, а нові правила набудуть чинності. 

SWIFT-перекази в Україні

Слід нагадати, що українці мають можливість переказувати кошти за кордон. Зокрема, у ПриватБанк надають послугу SWIF-переказів. Нещодавно стало відомо, що такі перекази будуть відбуватися без сплати додаткової комісії у Citibank EUROPE PLC. Це стосується переказів у швейцарському франку та євро. Експерти ПриватБанк сподіваються, що такі зміни додадуть зручності клієнтам у європейських країнах, які допомагають рідним, близьким та українській армії.

Варто підкреслити, що українці також можуть користуватися SWIFT-переказами в чеських кронах. Ці транзакції також відбуваються без додаткової комісії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.