Україна хоче стати східним митним кордоном Євросоюзу - у Мінфіні розкрили подробиці

Читать на русском

Одним із ключових елементів є впровадження нового митного кодексу України, який базуватиметься на митному кодексі ЄС

Читать на русском
Мінфін
В планах України стати східним митним кордоном Європейського Союзу

Одним із ключових елементів є впровадження нового митного кодексу України, який базуватиметься на митному кодексі ЄС

Мета митної політики України в межах Національній стратегії доходів - стати східним митним кордоном Європейського Союзу. Ці заходи спрямовані на комплексне оновлення митних органів, активну боротьбу з контрабандою, а також на гармонізацію українського митного законодавства з нормами ЄС. Відповідна реформа передбачає серію ініціатив.

Це включає перехід до здійснення митних формальностей в Україні відповідно до стандартів Євросоюзу. Одним із ключових елементів є впровадження нового митного кодексу України, який базуватиметься на митному кодексі ЄС. Про це повідомили у Міністерстві фінансів України. 

Значна увага приділяється також зміцненню правового поля у сфері митного регулювання. Це охоплює унормування кримінальної відповідальності за контрабанду, неправдиве митне декларування, а також надання повноважень митним органам у сфері оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування контрабанди. Реалізація окреслених заходів після впровадження обов'язкового компонента (митної адміністративної реформи) допоможе Україні стати інтегрованою частиною європейського економічного та регуляторного простору, зміцнюючи свою позицію як важливого митного партнера на східному фланзі ЄС.

Уряд затвердив Національну стратегію доходів 2024–2030 року

Наприкінці грудня 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка має стати ключовим елементом для зміцнення економіки та фінансової системи в Україні. Стратегію розробило Міністерство фінансів спільно з іншими міністерствами та відомствами, за активною участю представників бізнесу, а також за результатами проведених консультацій із міжнародними партнерами з розвитку, зокрема МВФ, Світового банку, ОЕСР.

Головна мета стратегії охоплює важливі напрями, які включають посилення фіскальної спроможності України, адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання. Важливим завданням для досягнення цієї комплексної мети в рамках Стратегії передбачено створення надійної, прозорої та клієнтоорієнтованої системи у податковій і митній сферах, яка здатна забезпечити довіру громадян та бізнесу до державних інституцій.

Реалізація стратегії відбуватиметься послідовно. Спочатку заплановано внутрішню реформу податкових та митних органів, яка є ключовою для підготовки до подальших змін. Реформа полягає в обмеженні втручання органів контролю у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу зі знеособленою інформацією.

Далі має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив. Лише після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політик. Загалом зі стратегією Україна рухатиметься до створення міцної та прозорої фінансової системи, готової відповідати сучасним міжнародним вимогам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.