Кабмін змінив порядок призначення пенсій державних службовців: деталі

Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб виклали в новій редакції, вони стосуються державних службовців

Пенсія, Кабмін
Для держслужбовців змінили умови призначення пенсії

Кабінет Міністрів своєю постановою від 12.07.2024 р. № 823 змінив Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб. Документ набрав чинності 20 липня 2024 року. Про зміни детально пише Hrliga.

Постановою Кабміну щодо порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб передбачено ряд змін.

"Зокрема, за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі", - йдеться в поясненні.

Також, для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 року в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням:

  • посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);
  • розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому – п’ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 року до місяця звернення особи.

Крім того, особам, які працювали на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, і мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат починаючи з 1 січня 2024 року за вибором таких осіб визначається в середньомісячних сумах за період з 1 січня 2024 року до місяця звернення особи або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше 1 січня 2024 року, визначених за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) державної служби у штатному розписі державного органу, встановленою на основі класифікаційного коду, в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат.

Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 року у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, подаються довідки про:

  • посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 1;
  • розміри виплат, зазначених в абзаці третьому цього пункту, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 2;
  • середньомісячний розмір виплат, визначений за вибором особи, за формою згідно з додатком 3.

Для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом або які звільнилися до 1 січня 2024 року з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку.

Постанова набула чинності 20 липня 2024 року та застосовується з 1 січня 2024 року.

Раніше Інформатор писав, що в Україні 56 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з проханням перевірити конституційність скасування перерахунку залежно від зарплати пенсії тих парламентарів, які отримали виплати до 2017 року. Це може призвести до зростання пенсії народного депутата у середньому з 17,8 тис. до майже 29 тис. грн. Уповноваженим представником подання став народний депутат Сергій Тарута. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube