Не лише про майно: з серпня українці зможуть подати заяву до Міжнародного реєстру збитків за моральні страждання

Механізм подачі заявок буде цифровізований і доступний у Дії

Кабмін
Українці можуть подати заявку до Міжнародного реєстру збитків

З серпня цього року відкриється можливість подати заяву до Міжнародного реєстру збитків для України за 12-ма новими категоріями. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 23 липня.

Зокрема, надіслати заяву до Міжнародного реєстру збитків можна буде щодо;

  • загибелі людей,
  • внутрішнього переміщення,
  • пошкодження об’єктів критичної інфраструктури.

За словами Прем'єра, механізм подачі заявок буде так само цифровізований і доступний у Дії. Наразі українці вже подають заявки до Реєстру на компенсацію за пошкоджене та знищене житло.

Загалом, Міжнародний реєстр збитків, завданих Росією в Україні, на відміну від Реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, налічуватиме понад 40 категорій шкоди — наприклад, тортури та сексуальне насилля.

В уряді спростили для українців порядок подання заяв до Реєстру збитків засобами Порталу Дія

Уряд 2 липня вніс зміни до Порядку подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Дія. Зокрема зменшено кількість обовʼязкових умов для подання заяви про відшкодування збитків. 

За словами представника Уряду в парламенті Тараса Мельничука, зменшено кількість обовʼязкових умов для подання заяви, а саме виключено положення щодо:

  • наявності права власності на пошкоджений/знищений обʼєкт нерухомого майна, зареєстрованого у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • наявності у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, акта комісійного обстеження обʼєкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ, складеного відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії РФ, повʼязаних з пошкодженням будівель та споруд.

Справа в тому, що у нерівних умовах, порівняно з іншими, були саме власники нерухомого майна, державну реєстрацію права власності яких проведено з використанням паперових носіїв інформації БТІ, адже через відсутність доступу до архівів БТІ на окремих територіях, господарі житла, чиє право власності виникло до 2013 року та підтверджується виключно паперовими документами, не можуть на їх підставі внести відомості до ДРРП.

Для вказаної категорії власників єдиним способом верифікувати право власності та отримати доступ до компенсації залишалося звернення до суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube