ОВА та засновники закладів забезпечать безпечний старт навчання в залежності від безпекової ситуації в регіоні
Цьогоріч навчальний рік стартує 2 вересня, а закінчиться 30 червня 2025. Водночас у шкіл більше свободи у плануванні. Вони можуть самі коригувати структуру навчального року. Головне — враховувати безпекову та енергетичну ситуацію, вплив війни на учнів і можливі освітні втрати. Про це 23 липня повідомили в МОН.
Згідно з постановою Уряду, педагогічна рада визначає:
“ОВА та засновники закладів забезпечать безпечний старт навчання в залежності від безпекової ситуації в регіоні. А школи подбають про баланс між навчанням та відпочинком — на канікули відведено щонайменше 30 днів упродовж навчального року”, - йдеться в повідомленні.
На думку МОН, ця гнучкість дозволить школам адаптуватися до викликів воєнного часу та забезпечити якісну освіту для кожного учня.
Міністерство освіти і науки України запровадило систему переведення оцінок з іноземних шкіл в українську 12-бальну систему. Цей крок спрямований на полегшення роботи вчителів та надання підтримки учням, які повертаються з-за кордону. Затверджена шкала співвідносить системи оцінювання різних країн з українською 12-бальною, що полегшує процес перезарахування результатів навчання, здобутих учнями за кордоном.
Так, згідно з наказом Міністерства освіти та науки України, учні дійсно мають можливість перезараховувати оцінки з предметів, які вивчаються в обох країнах, а інші предмети (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм і проходити оцінювання дистанційно. Раніше для учнівства була можливість перезараховувати оцінки, проте школи не мали чітких рекомендацій для їхнього переведення.
Таблиці зі співвіднесенням моделей оцінювання різних країн розміщено за посиланням. Також можна скористатися таблицями у форматі Excel тут і тут.