Збільшення податкового навантаження на ФОП та право меріям піднімати оподаткування зарплат: нардеп Южаніна про урядові законопроєкти

Податкове навантаження на мікро і малий бізнес через податкові ініціативи уряду зросте в рази, а місцеві органи влади будуть визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО на підставі власних уявлень

Податок
Ніна Южаніна переконана, що уряд не розуміє, що робить

Нардепка з фракції "Європейська солідарність" та членкиня комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна висловила свою точку зору на податковий законопроєкт 11416. Зокрема, про запровадження військового збору для ФОП у розмірі 5%, та про дозвіл місцевим органам влади визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО. Про це вона написала в своєму телеграм-каналі.

Збільшення податкового навантаження на ФОП та право меріям піднімати оподаткування зарплат: нардеп Южаніна про урядові законопроєкти 1

Збільшення податкового навантаження на ФОП та право меріям піднімати оподаткування зарплат: нардеп Южаніна про урядові законопроєкти 2

 Як зросте податкове навантаження на ФОП після запровадження військового сбору?

На сьогодні ФОП не сплачують військовий збір, зауважила Ніна Южаніна і порахувала, як зросте податкове навантаження на мікро і малий бізнес і найманих працівників через податкові ініціативи уряду. Йдеться про законопроєкт 11416.

«Нагадаю, що ним планується запровадження військового збору для фізосіб — підприємців першої та другої груп у розмірі 5% з двох мінімальних зарплат», - пояснила вона.

Що зміниться:

  • Перша група ФОП сплачує єдиний податок у розмірі 302,80 грн (10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року). Додасться ще 800 гривень щомісяця (8000 МЗП х 2 х 0,05). Податкове навантаження зросте в 2,6 раза.
  • Друга група ФОП сплачує 1420 грн (20% від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового року). Додаємо тих же 800 гривень. Податкове навантаження зросте більш ніж наполовину, або на 56%.
  • Для третьої групи ФОП планується запровадження військового збору за ставкою 1% від доходу. Відповідно, до нинішніх 5% від доходу додаємо ще 1% — податкове навантаження зросте на 20%.
  • Для всіх інших фізичних осіб планується підвищення ставки військового збору для з 1,5% до 5,0%.

Тобто, зауважує нардеп, незалежно від того, є людина найманим працівником чи працює за договором цивільно-правового характеру, із зароблених нею коштів роботодавець/замовник утримуватиме вже не 19,5 (ПДФО+військовий збір), а 23%. Реальна зарплата «на руки» зменшиться на 3,5%.

«І тут варто задуматись: чому незалежно від розміру зарплати буде застосовуватись ставка 5%? Невже не зрозуміло, що при доході в розмірі 8 тис. чи 60 тис. грн це різне податкове навантаження?», - задається питанням Южаніна.

На підставі чого місцеві органи будуть визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО?

Урядовим законопроєктом №11416 передбачено надання права місцевим радам встановлювати для відповідної території мінімальну базу оподаткування ПДФО.

«Забравши минулого року з місцевих бюджетів "військовий ПДФО", влада вигадала новий спосіб наповнення місцевих бюджетів — запровадження "мінімального ПДФО" найманих працівників бізнесу», - пише Южаніна.

Тобто, пояснює вона, якщо зарплата найманого працівника менша за таку мінімальну базу оподаткування ПДФО, роботодавець має за власний рахунок сплатити до бюджету різницю між нарахованим податком з цієї мінімальної бази та утриманим ПДФО з виплаченої працівнику заробітної плати.

Наприклад, якщо місцева рада встановить мінімальну базу оподаткування ПДФО на рівні 20 тис. грн, а зарплата працівника 15 тис грн, то:

  • з працівника має бути утримано та перераховано до бюджету 2700 грн ПДФО (15000х0,18),
  • плюс 900 грн ПДФО (20000х0,18-2700) має сплатити до бюджету роботодавець за власний рахунок.

Це не поширюватиметься на установи та організацій, що фінансуються з державного бюджету, комунальні підприємства та підприємства осіб з інвалідністю.

«Цікаво, на підставі чого місцеві органи будуть визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО? На підставі власних уявлень про рівень зарплати? Це порушення Конституції, Податкового кодексу, оскільки ПДФО є загальнодержавним податком,а місцеві органи мають право встановлювати лише місцеві податки і збори! Чи розуміє уряд, що він робить? Схоже, ні», - робить висновок Ніна Южаніна.

Раніше Інформатор писав, що аудитор Михайло Крапивко вважає, що такі економічні інновації, які запроваджені законопроєктом 11416 - це підрив економіки України (базису для її оборони) та робота на агеросора. Він назвав це диверсією. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube