Шмигаль оголосив про принципову домовленість з комітетом власників єврооблігацій України
Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій України про реструктуризацію боргу. Про це 22 липня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише LIGA.
Денис Шмигаль повідомив, що уряд досяг принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій України.
"Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити $11,4 млрд на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та $22,75 млрд — до 2033 року. Таким чином ми зможемо вивільнити ресурси на нагальні потреби: нашу оборону, соціальний захист та відновлення", - йдеться у Telegram-каналі прем'єра.
Він подякував команді Міністерства фінансів за цю роботу.
17 червня Інформатор повідомляв, що Україна не змогла домовитися з групою власників облігацій щодо реструктуризації боргу на $20 млрд під час офіційних переговорів у червні.
Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів на Лондонській фондовій біржі від 17 червня.
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів. Проте 17 червня стало відомо, що Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію боргу на 20 млрд.
Комітет інвесторів, який представляє власників близько 20% облігацій, натомість запропонував знизити вартість облігацій на 22%. Проте, за даними Мінфіну, МВФ заявив, що це призведе до невиконання ключових боргових зобовʼязань.
Мінфін також пропонував інвесторам інструмент на випадок непередбачених обставин, виплати за яким можуть розпочатися лише після 2027 року. Виплати за цим інструментом будуть повʼязані з виконанням Україною цільових показників податкових надходжень, встановлених Міжнародним валютним фондом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.