Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію боргу на 20 млрд: що трапилося

Читать на русском

Україна не змогла домовитися з групою власників облігацій щодо реструктуризації боргу на $20 млрд під час офіційних переговорів у червні

Читать на русском
Мінфін, облігації
Власники облігацій відхилили пропозицію України

Україна не змогла домовитися з групою власників облігацій щодо реструктуризації боргу на $20 млрд під час офіційних переговорів у червні

Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів на Лондонській фондовій біржі від 17 червня.

Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів. Проте 17 червня стало відомо, що Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію боргу на 20 млрд.

«Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця», - повідомив Мінфін.

Комітет інвесторів, який представляє власників близько 20% облігацій, натомість запропонував знизити вартість облігацій на 22%. Проте, за даними Мінфіну, МВФ заявив, що це призведе до невиконання ключових боргових зобовʼязань.

Мінфін також пропонував інвесторам інструмент на випадок непередбачених обставин, виплати за яким можуть розпочатися лише після 2027 року. Виплати за цим інструментом будуть повʼязані з виконанням Україною цільових показників податкових надходжень, встановлених Міжнародним валютним фондом.

Україна заявила, що продовжить переговори «для досягнення подальшого прогресу і досягнення принципової домовленості за першої ж можливості», йдеться у заяві.

Переговори між Україною та групою власників облігацій розпочалися два тижні тому, коли приватні кредитори підписали угоди про нерозголошення конфіденційної непублічної інформації.

Як і чому знижується дохідність ОВДП

Останнім часом Мінфін планомірно знижує дохідність ОВДП у гривні. Для цього посадовці мають всі передумови: офіційна інфляція зберігається на рекордно низькому рівні (3,2% у річному вимірі за підсумками квітня), Нацбанк поступово знижує облікову ставку, знову активізувалося надходження міжнародної фінансової допомоги.

"Знижувати дохідність облігацій дозволяє штучне обмеження обсягу паперів, що пропонується на аукціоні", - зауважує  аналітик Олексій Козирев.

Наприклад, 21 травня при обсягах пропозиції кожного виду облігацій по 3 млрд грн, обсяг поданих заявок інвесторами на термін 665 днів склав 9,657 млрд грн, тобто перевищував у понад 3,2 раза обсяг пропозиції Мінфіну. А на термін 1190 днів попит становив 14,373 млрд грн, тобто у 4,79 раза перевищував обсяг пропозиції облігацій.

Така тактика Мінфіну збільшує конкуренцію між інвесторами та дозволяє знижувати дохідність за ОВДП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.