Фонд гарантування вкладів розширив перелік банків-агентів: хто доєднався і як отримати кошти

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розширив перелік банків-агентів, через які здійснюється виплата коштів клієнтам ліквідованих банків, до 15 установ

Фонд гарантування вкладів
В Україні діє норма про 100% відшкодування коштів за банківськими вкладами

До підключених до Автоматизованої системи виплат банків-агентів Фонду гарантування вкладів приєдналися Радабанк та А-Банк. Про це 12 червня пише Мінфін.

В пресслужбі Фонду гарантування вкладів повідомили, що на сьогодні вкладники збанкрутілих банків мають змогу отримати кошти (готівкою або на рахунок) як безпосередньо у відділенні одного з банків-агентів Фонду з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та ІПН, так і дистанційно, без фізичного відвідування відділення банку.

Щоб отримати кошти, не виходячи з дому, вкладник має можливість:

  • скористатися інструментом дистанційних онлайн-виплат, який пропонують своїм клієнтам шість банків-агентів Фонду;
  • подати заяву та отримати відшкодування на рахунок у банку-агенті через послугу «Повернення вкладів» у застосунку «Дія».

Зазначається, що станом на травень 2024 року 40% усіх виплат були здійснені саме в онлайн-режимі, зокрема, через послугу «Повернення вкладів» у «Дії».

Як отримати послугу в «Дії»:

  • авторизуйтеся в застосунку;
  • відкрийте розділ Послуги — Повернення вкладів;
  • виберіть збанкрутілий банк, у якому мали рахунок. Якщо тримали кошти в декількох банках, заявки подаються окремо;
  • виберіть картку «єПідтримка», на яку надійдуть кошти. Рахунок має бути в банку-агенті Фонду, який є учасником послуги. Або ж одразу в застосунку можна відкрити в кілька кліків нову картку «єПідтримка» в одному з банків-агентів Фонду;
  • уточніть контактні дані для звʼязку;
  • перевірте заявку;
  • підпишіть заявку «Дія.Підписом».

Дистанційні виплати здійснюють шість банків-агентів: Приватбанк, Укргазбанк, Сенс Банк, Банк Південний, ПУМБ та Таскомбанк.

У Фонді також нагадали, що після набуття чинності Закону України № 2180-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення запроваджено норму про 100% відшкодування коштів за банківськими вкладами.

"Це означає, що вкладникам банків, щодо яких прийнято рішення про виведення з ринку під час дії цієї норми, Фонд відшкодовує повну суму їхніх вкладів, включно з відсотками, станом на день початку процедури виведення", - повідомили у Фонді.

Частка непрацюючих кредитів у банках скоротилася на 2 млрд грн

1 травня 2024 року стало відомо, що частка непрацюючих кредитів у банківському секторі на 1 квітня становила 36,1%, що на 1,3 відсоткових пункти. нижче показника на початок року.

За даними НБУ, портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зростав три квартали поспіль, зокрема поза межами державних програм, завдяки пожвавленню попиту на гривневі кредити внаслідок відновлення бізнес-активності.

Інформатор писав, кому українські банки надають кредити та скільки позичальників їх не повертають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube