В Укренерго переконані, що промислові споживачі мають подбати про власне енергозабезпечення на випадок відключень світла
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що промисловим споживачам варто вкладатися в генерацію електроенергії. Це дозволить підстрахуватися від відключень світла. Його порада, зокрема, стосується Дніпропетровської області, де після масованих атак з боку ворожих військ вводилися обмеження енергопостачання.
Про це Кудрицький розповів в інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна". Він вказує, що наразі питання не в імпорті та відсутності електроенергії в системі, а питання в обмеженні живлення енерговузла внаслідок російських атак.
"Зараз питання не в імпорті та відсутності електроенергії в системі в цілому, а питання саме в обмеженні живлення енерговузла внаслідок російських атак. Імпорт саме в цій ситуації не сильно врятує промислових споживачів, але їх врятує якась внутрішня генерація, яка в цьому вузлі, в цьому районі існує", - сказав Кудрицький.
Ці об'єкти часто належать самим підприємствам. Однак їх потрібно реконструювати.
"Ми б пропонували таким споживачам розглянути можливості також максимізувати власне виробництво електрики там, де це можливо, для того, щоб збільшити свою енергетичну стійкість і стійкість регіону до таких атак", - акцентував Кудрицький.
За його словами, Укренерго підтримує будівництво власної генерації. Водночас це не можуть бути просто сонячні панелі.
"Якщо це буде сонячна станція, вона має бути з акумулятором, а якщо це якась газова, наприклад, газотурбіна чи газопоршнева станція – чудово", - пояснив Кудрицький.
Кудрицький вважає, що це буде взаємовигідна ситуація. Держава отримає додаткову генерацію, а заводи зможуть на ній ще й заробити.
За позитивного сценарію Укренерго відновить якщо не весь, то досить значний обсяг пошкоджень, який було завдано ворогом в цьому році. Відповідну заяву Кудрицький зробив у ефірі «Українська правда. Підсумки».
"Песимістичний сценарій полягає в тому, що росіяни будуть з якоюсь періодичністю завдавати нових і нових пошкоджень енергосистемі і питання буде полягати в тому, наскільки наша система ППО буде здатна зменшити швидкість цих пошкоджень, швидкість з якою ворог нищить українську енергетику. Також буде важливо, чи матиме українська енергосистема відповідний ресурс для того, щоб швидко відновлюватись. Оці два фактори напевно будуть ключовими", - наголосив Кудрицький.
Паралельно із відновленням, того, що можливо, потрібно будувати й нові електростанції. Вони мають замінити ті енергоблоки, які сильно пошкоджені і їх відновлення займе багато часу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.