Клієнти ПриватБанку беруть в кредит автомобілі, які неможливо переоформити - що радять юристи

Читать на русском

Один з клієнтів з'ясував, що ПриватБанк знаходиться в реєстрі боржників і жодна машина за 2023 рік не була переоформлена

Читать на русском
ПриватБанк
Клієнти ПриватБанку взяли автомобілі у кредит без шансів переоформлення

Один з клієнтів з'ясував, що ПриватБанк знаходиться в реєстрі боржників і жодна машина за 2023 рік не була переоформлена

Клієнти ПриватБанку беруть в кредит автомобілі без шансів переоформлення. Вони не можуть продати транспортні засоби, тому що ті належать фінустанові. Відповідні відгуки опубліковані на сайті Мінфіну. Юристи погоджуються, що ситуація є доволі складною. 

Два клієнти ПриватБанку придбали автомобілі у кредит без шансів переоформлення. Відповідну інформацію вони дізналися під час подачі документів. 

"Придбав автомобіль в кредит у ПриватБанку. Виплатив всю суму на два роки раніше терміну. Отримав від них пакет документів для перереєстрації автомобіля у МРЕВ. При подачі документів, мені повідомили, що перереєструвати автомобіль не можливо, тому що ПриватБанк знаходиться у реєстрі боржників. Дали офіційну письмову відмову. На гарячій лінії банку в мене просили вибачення за незручності і сказали що зробити нічого не можна і вони не згодні з такою позицією сервісного центру і навіть минулого року написали їм листа, але перереєструвати автомобіль не можливо. Врешті решт я залишився з автомобілем, який неможливо продати, тому що він належить банку, не дивлячись на те, що я банку нічого не винен", - розповів чоловік. 

Інший чоловік також вказує, що взяв авто у ПриватБанку в лізинг. Він виплатив його навесні 2023 року.

"Пішли у грудні 2023 року переоформляти машину на МРЕВ. На руках були і є всі документи з ПриватБанку про те, що лізинг закритий. У МРЕВ нам сказали, цитую: «ПриватБанк знаходиться в реєстрі боржників і жодна машина за 2023 рік не була переоформлена", - вказав чоловік та додав, що ситуація станом на березень 2024 року так і не змінилася: авто оформлене на ПриватБанк, а він не може ні переоформити його, ні продати.

Юристи погоджуються, що ситуація є доволі складною. Молодший юрист Ілля Буцький посилаючись на Цивільний Кодекс каже, що це може вплинути на переоформлення власності на будь-яке майно. Він радить почати зі звернення до банку, який надавав лізингові послуги, та попросити надати «повну інформацію про стан справи та можливі шляхи розв'язання проблеми».

"Якщо банк відмовляється розв'язувати проблему або дії банку порушують ваші права, ви можете звернутися до відповідних державних органів, таких як Національний банк України або Антимонопольний комітет України, і подати скаргу", - радить юрист.

За його словами, залишається й можливість альтернативних рішень. Мова йде про перепродаж чи рефінансування. 

«Авто в кредит» у ПриватБанку

Для оформлення послуги «Авто в кредит» потрібен мінімальний пакет документів. Якщо ви отримуєте дохід через ПриватБанк – документи про дохід не потрібні. Якщо ви не отримуєте офіційного доходу через ПриватБанк – потрібна довідка про доходи з місця роботи за останні 6 місяців (для фізичних осіб) або декларація ФОП за попередній рік та минулі місяці поточного року (для юридичних осіб). Якщо для частини вашого доходу немає документального підтвердження, можна написати заяву про наявність додаткового доходу. Ви вибираєте будь-який автосалон та автомобіль легкового класу. Надаєте дані салону та авто в банк (через регіонального менеджера). Далі фінустанова здійснює перерахунок умов під точну вартість вашого авто, отримує від вас необхідний пакет документів і надає дані вам. Якщо все підходить – ви сплачуєте в салон авансовий платіж за авто, одразу перереєстровуєте машину на себе та стаєте повноправним власником вже на першому етапі оформлення. Потім надаєте документ про переоформлення в ПриватБанк, підписуєте документи на кредит та сплачуєте в банк витрати за оформлення авто – КАСКО за перший рік та разову комісію банку. Після цього банк сплачує салону залишок вартості за ваше авто, а ви підписуєте акт прийняття-передання в салоні та надаєте до ПриватБанку. На цьому все – авто у вашому розпорядженні. Оформлення займає до 3 робочих днів. Відповідно у ПриватБанку не вказують на проблему зі складнощами у переоформлені авто. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.