Клієнтка ПриватБанку отримала повідомлення про нарахування грошової допомоги та втратила з карток 43 678 гривень - чи повернув суд кошти?

Жінка просила ПриватБанк провести службове розслідування та припинити нарахування відсотків на тіло кредиту, якого вона не отримувала

ПриватБанк
Жінка перейшла за посиланням про грошову допомогу та втратила 43 678 гривень

Жінка отримала на телефон повідомлення про нарахування грошової допомоги у розмірі 6 500 гривень. Вона перейшла за посиланням та дізналася про списання з рахунків 43 678 гривень. Клієнтка вимагає фінустанову повернути кошти. Про це вказується у рішенні Хотинського районного суду Чернівецької області від 16 березня 2023 року. 

15 березня 2022 року на телефон жінки надійшло повідомлення про нарахування грошової допомоги. Натиснувши у ньому на посилання, їй почали приходити повідомлення від "ПриватБанку" про зняття коштів з карток "Універсальна" та "Картка для виплат" в загальній сумі 43 678 гривень. 

Жінка 17 березня 2022 року звернулася до поліції, де відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Вона просила ПриватБанк провести службове розслідування та припинити нарахування відсотків на тіло кредиту, якого вона не отримувала, але відповіді не отримала.

"Клієнтці на телефон надійшло повідомлення щодо нарахування грошової допомоги 6 500 гривень з фішинговим посиланням, зайшовши по якому вона потрапила на фейковий застосунок ПриватБанку, на якому ввела пароль до свого акаунту, який автоматично став відомий зловмиснику (відповідно авторизація та верифікація клієнта здійснена належним чином). Після чого, 16.03.2022 року шахраї авторизувалися в "Приват24", отримали реквізити карток (номер картки, строк дії та CVV-код) і провели спірні транзакції. Отже, зняттю коштів сприяло розголошення нею конфіденційної інформації при переході за фішинговим посиланням", - заявив представник ПриватБанку.

Що вирішив суд?

Суд відмовив жінці в задоволенні позову. Зняттю коштів з рахунків сприяла її необачна поведінка. 

"Дії позивачки 16.03.2022 року призвели до незаконного використання інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції за картками "Для виплат" та "Універсальна", у зв'язку з чим саме вона має нести відповідальність", - наголосили у суді. 

Деякі вважають, що мобілізація засуджених може стати формою покарання, відправивши їх на фронт. Інші переконані, що це може стати способом ухилення від слідства, адже вони можуть сховатися в армії, уникаючи переслідування за корупційними справами. Яка думка ветерана легендарної 47-ї бригади Миколи Мельника на цей рахунок та чи будуть враховані подібні ризики?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube