Коли і хто може отримати перші штрафи від ТЦК, пояснив адвокат

Перші штрафи від ТЦК військовозобов’язані почнуть отримати після 20 серпня, вважає адвокат

Штраф, ТЦК
ТЦК будуть штрафувати за неоновлення даних

Перші штрафи (від 17 тис. грн до 25 500 грн) за неоновлення військово-облікових даних, ймовірно, почнуть накладати через місяць, після 20 серпня або на початку вересня. Таку думку висловив адвокат Роман Сімутін, пише Finance.ua.

Ромат Сімутін попереджає, що в кінці серпня можно очікувати перші постанови тим, хто порушує чинне мобілізаційне законодавство.

«Якщо комусь вже відправили повістки після 16 липня, то в кінці серпня можно очікувати перші постанови», — каже Роман Сімутін.

За його словами, першими, хто ймовірно отримає повістки на ВЛК у серпні, будуть ті військовозобов’язані, які оновили свої дані, але не мають ні відстрочки, ні бронювання.

«Отримають повістки не всі. Дані оновили більше 4 мільйонів 600 тисяч військовозобов’язаних. Половина може мати відстрочки, інвалідність, трьох дітей. У певної кількості є бронювання. Залишається близько 1,5 мільйонів, які нібито не мають ніяких підстав. Не виключено, що тим, хто не має відстрочки та бронювання — їм прийдуть повістки», — зауважив Роман Сімутін.

Адвокат каже, якщо громадянин не оновив дані, а в реєстрі «Оберіг» немає даних на військовозобов’язаного, то працівники ТЦК будуть піднімати паперову справу та вручну виписувати повістку.

«Але ж таку людину можуть виявити і на блокпосту», — уточнює адвокат.

Мобілізація в Україні та бронювання

В Україні мобілізації підлягають 11,1 мільйона чоловіків. Це майже половина чоловічого населення країни віком від 25 до 60 років. 

Водночас за даними заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, наразі в Україні заброньовано близько 800 000 людей. Як повідомив Кіндратів для забезпечення військових потреб в Україні (тобто, щоб їм не зашкодити) можливо забронювати близько 1,2 млн людей, тому зараз існує "певний запас". 

Голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха пояснював, у чому полягають особливості концепції економічного бронювання. Так, співробітникам підприємств не доведеться платити власні кошти за бронь. Це має робити роботодавець, який визначатиме найцінніших працівників. Саме тому розмір заробітної плати не впливатиме на економічне бронювання за відповідними законопроєктами, які зареєстрували нещодавно у парламенті. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube