Компенсації за прграмою єВідновлення - кому з українців можуть відмовити у допомозі

Читать на русском

Жодної компенсації не отримають люди, які допомагали окупантам і підсанкційним особам

Читать на русском
Виплати, єВідновлення
Компенсації за програмою єВідновлення можуть отримати не всі

Жодної компенсації не отримають люди, які допомагали окупантам і підсанкційним особам

Сукупна сума погоджених компенсацій за програмою «єВідновлення» перетнула відмітку у 7 млрд грн. Втім програму неодноразово намагались використати і громадяни, для яких по закону ця компенсація не передбачена. Про це розповіла голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За словами Олени Шуляк, більшості зловживань під час спроби отримати компенсацію за програмою єВідновлення вдається запобігти, але на етапі розробки зараз декілька важливих нововведень, які зроблять програму ще більш прозорою.

Зокрема, зараз розробляється алгоритм виявлення випадків, коли заявник отримує матеріальну допомогу з кількох джерел. Окрім цього, всі благодійні джерела, які надають гуманітарну допомогу громадянам, зобов‘яжуть фіксувати відповідну інформацію. Це дозволить запобігти подвійному відшкодуванню.
Крім цього, обговорюється можливість доповнити кримінальний та адміністративний кодекси України статтями про відповідальність для таких заявників.

«Також ми не виключаємо можливості, що масові виплати компенсацій можуть призвести до підвищення цін на ринку нерухомості, особливо це стосується більш безпечних регіонів, тому є сенс розробити механізм врегулювання або стримування цього», — додала Шуляк.

Серед найпоширеніших зловживань з боку заявників є:

  • Спроби видати занедбане житло за таке, що зазнало пошкоджень в результаті збройної агресії рф проти України.
  • Навмисне пошкодження житла заради компенсації.
  • Подання недостовірної інформації про пошкодження — використання для заяв фотографій, оброблених у програмі Photoshop.
  • Спроби отримання компенсації двічі: якщо ремонтні роботи ще не виконані, підстав для відмови немає.
  • Отримання допомоги на відновлення житла з декількох джерел — не лише за кошти «єВідновлення», але і за кошти, зокрема, благодійних фондів.
  • Спроби подати заявку не власниками житла.

«Також ми бачимо високу активність з боку громадян, яким Законом обмежено право отримати компенсацію, але вони все ж таки намагаються зробити це обманом. Зокрема, йдеться про людей, які допомагали окупантам, підсанкційних осіб, громадянам, у яких є судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом І «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України", — заявила нардеп. 

Як українці можуть подати заявку на "єВідновлення"

Раніше подати заяву на отримання грошової допомоги за програмою "єВідновлення" можна було лише через "Дію". Але наразі це можливо зробити також у (ЦНАПі) або в нотаріусів. Для того, аби подати заявку потрібно:

  • ідентифікаційний код;
  • паспорт;
  • електронна пошта;
  • особам із пільговою категорією важливо пред'явити документ, що підтверджує цей статус.

Також можлива подача заяви через уповноважену особу за наявності довіреності, але важливо, щоб право власності на житло було зареєстроване у Державному реєстрі речових прав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.