Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку за системою купи-продай
Кіберполіція попереджає про поширення шахрайської схеми в соціальних мережах. Вона полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті. Про це кіберполіція пише 4 червня на своєму офіційному сайті.
В Кіберполіції повідомили, що люди, які погодилися на «роботу» з популяризації товарів, отримували завдання від аферистів, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші.
«На перших етапах для подальшого залучення в схему громадяни дійсно могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки. Але для продовження роботи шахраї вимагали зареєструватися на підконтрольному зловмисникам сайті і здійснювати купівлю-продаж товарів за інструкціями «менеджерів». Щоби купити товар, потерпілі мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на вказані аферистами банківські картки фізичних осіб», - пояснили в кіберполіції.
Для виводу коштів зловмисники вимагали від громадян повторних перерахувань коштів на підконтрольні банківські картки. Такий алгоритм продовжувався, доки жертви не розуміли, що мають справу з аферистами.
«Навіть якщо ви вже обізнані про таку «схему», не слід намагатися отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах – будь-яке спілкування з ними це ризик втратити свої заощадження», - попередили в поліції.
Також, там звернули увагу на небезпеку переходу за сумнівними посиланнями та введення на таких ресурсах своїх персональних і банківських даних. Зловмисники, які отримують ці дані, можуть використовувати їх для викрадення коштів з ваших рахунків.
«Будьте обережні, перевіряйте інформацію і не дайте шахраям ввести вас в оману. Якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, негайно повідомте про це кіберполіцію», - закликають правоохоронці.
Раніше в Національній поліції повідомили про нову схему зловмисників. До правоохоронців звернувся житель Тернополя. За його словами, він в одній з соціальних мереж він приєднався до групи, де можна було придбати талони на пальне. Його привабила низька вартість. Чоловік двічі замовляв у невідомих осіб це пальне, але третя покупка вже не вдалася: він заплатив 45 тисяч гривень за 1 000 літрів пального, але не отримав обіцяні талони. Зловмисники просто видалили переписку і перестали виходити на зв'язок.
"Дану подію дізнавачі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України", - підкреслили правоохоронці.
У Нацполіції закликають громадян бути уважними та ретельно перевіряти інформацію через офіційні сайти, "гарячі лінії", соціальні мережі автозаправних станцій. Не варто поспішати перераховувати невідомим особам кошти за товар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.