Лікування безпліддя стане для українців безоплатним: про що йдеться і до яких закладів можна звертатися

Цього року вперше стала доступною безоплатна послуга з репродуктивних технологій обсягом 1,9 млрд грн., повідомили в Мінфіні

Мінфін, медицина
Народжуваність в Україні за останні роки значно знизилась

Вперше у 2024 році в межах програми медичних гарантій стала доступною безоплатна послуга із лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. На цей напрям за програмою медичних гарантій передбачено 1,87 млрд гривень. Про це 8 квітня повідомили в Міністерстві фінансів.

В Мінфіні прийняте рішення пояснюють тим, що народжуваність в Україні за останні роки значно знизилась. Труднощі з настанням природної вагітності наявні у кожної 5-тої української пари. Водночас війна поглибила кризу та спричинила посилення міграції, а також падіння рівня народжуваності. Від початку війни рівень народжуваності зменшився на 28 %.

«Наразі з Національною службою здоров’я України укладено договори на надання таких послуг у 15 закладах охорони здоров’я м. Києва, Львова, Дніпра, Чернівців, Рівного, Одеси й Івано-Франківська», - йдеться в повідомленні.

До програми залучено 15 закладів, які нині в Україні є лідерами впровадження репродуктивних технологій. Із яких 12 – приватні, що свідчить про обґрунтований тариф і перспективність надання такої послуги. Також до надання таких послуг планують доєднатися загальнодержавні заклади МОЗ.

«Відтепер українці зможуть безкоштовно скористатись цією послугою. Сподіваємось, що передбачена у 2024 році новація щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій сприятиме покращенню демографічної ситуації, підвищить рівень народжуваності та забезпечить підтримку стійкості сімейного благополуччя», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Перелік закладів, що уклали договори з НСЗУ, із адресами місць надання послуг можна переглянути за посиланням.

Реабілітація ветеранів та ветеранок: які медичні послуги надаються безкоштовно

Ветерани можуть отримати безоплатно такі послуги:

  • реабілітаційне обстеження;
  • індивідуальний реабілітаційний план та програма терапії;
  • нейрореабілітація, ортопедична, кардіо-респіраторна реабілітація та інші;
  • знеболення у стаціонарі;
  • психологічна допомога.

Крім цього, реабілітація включена в низку медичних пакетів як складова послуги. Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту. Доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube