Мешканці Харківської та Сумської областей можуть отримати понад 10 тисяч гривень: як получити гроші

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово

Грошова допомога
Сім’ї з вразливих категорій, які евакуюються з прифронтових громад Харківської і Сумської областей, отримають виплату в розмірі 10 800 гривень

Уряд прийняв рішення спрямоване на екстрену додаткову підтримку громадян, які евакуюються з прифронтових громад Харківської і Сумської областей. Сім’ї з вразливих категорій отримають виплату в розмірі 10 800 гривень на одну особу. Тобто, наприклад, багатодітна малозабезпечена сім’я з 5 людей, яка виїхала з вищевказаних регіонів, отримає 54 тисяч гривень додаткової грошової допомоги. Про це 20 травня повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

Виплати здійснюватимуться таким категоріям сімей з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації, а до евакуації проживали на території Сумщини і Харківщини та належали до однієї чи кількох таких категорій (отримували відповідні виплати від Мінсоцполітики):

  • у складі сім'ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років,
  • сім'я є багатодітною з дітьми до 18 років,
  • дітей виховує одинока мати/одинокий батько,
  • сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово. Тривалість виплат залежатиме від бюджету програми. Якщо ваша родина евакуюється засобами, організованими ОВА, додатково звертатись по отримання даної допомоги не потрібно, виплата здійснюватиметься автоматично.

"Якщо ви, в рамках обовʼязкової евакуації, виїжджаєте в безпечніше місце самостійно, просимо вас звертатися після евакуації до найближчого управління соціального захисту в громаді, до якої ви переїхали, із заявою щодо виплати відповідної допомоги. Кошти одноразової грошової допомоги зараховуватимуться на рахунок одного з членів сім’ї-отримувача допомоги. Також кошти можна буде одержати через Укрпошту", - наголосили у Мінсоцполітики. 

Які речі потрібно взяти з собою при евакуації

Памʼятайте, що вчасна евакуація може врятувати життя. Щоб приготуватися до евакуації, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • Візьміть із собою документи (паспорти, трудову книжку, пенсійне посвідчення, військовий квиток, документи, які підтверджують право власності на нерухомість). За можливості зробіть їх копії або сфотографуйте.
  • У рюкзак та кишені одягу дитини покладіть копію свідоцтва про народження та відомості про батьків та/або інших родичів (паспортні дані, контактні телефонні номери).
  • Розділіть готівку на частини та покладіть у різні місця. Ключі від дому й авто беріть разом із дублікатами.
  • Візьміть телефон, павербанки, зарядні пристрої, кілька ліхтариків, батарейки, сірники, запальничку, свічки.
  • Не забудьте про додаткові комплекти одягу. Також може знадобитися плащ-дощовик або парасолька.
  • Складіть у рюкзак їжу тривалого зберігання та засоби гігієни.
  • Зберіть аптечку із жарознижувальними та знеболювальними препаратами, а також – від алергії та розладів шлунку. Візьміть пластирі, стерильні серветки, антисептик.
  • За можливості майте при собі листок із записом про групи крові й резус-фактори всіх членів сім’ї.

При евакуації категорично заборонено брати із собою зброю (вогнепальну, травматичну, пневматичну, холодну, вибухонебезпечні матеріали). Для евакуйованих передбачені соціальні гарантії. Зокрема, безоплатне житло у місцях компактного проживання, фінансова, психологічна та медична допомога. Повідомити про бажання евакуюватися можна на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 1548.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube