Міноборони визначило в мільйонах гривень критерії бронювання благодійних організацій, які закуповують товари для ЗСУ

10 млн грн благодійної допомоги на рік на одного військовозобов'язаного, якого хочуть забронювати, визначили критерії в Міноборони

економічне бронювання
10 мільйонів за бронювання працівника

Міноборони встановило критерії, за якими визначатимуть підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ. Зокрема, стосовно юросіб, які займаються благодійною діяльністю та одночасно закупівлею товарів для армії. Для низ встановлено критерій в 10 млн грн допомоги на одного військовозобов’язаного, якого вони хочуть забронювати. Про це пише Судово-юридична газета.

Наказ Міноборони встановлює наступні критерії для визначення підприємств, установ, організацій, а також юридичних осіб приватного права, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань:

  1. здійснення юридичними особами приватного права, установчі документи яких визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених Законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації», виробництва чи закупівлі товарів, виконання робіт і надання послуг необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань за минулий період, не менше як 12 місяців до дня подачі звернення, з розрахунку 10 000 000 гривень допомоги на 1 (одного) військовозобов'язаного, що пропонується до бронювання на період мобілізації та воєнного стану;
  2. надання послуг з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних роботизованих систем та зовнішніх екіпажів безпілотних роботизованих систем в інтересах сил безпеки та оборони України з розрахунку 100 підготовлених пілотів FPV, БпАК (БпЛА) I та II класів за минулий період, не менше як 12 місяців до дня подачі звернення, на 1 (одного) військовозобов'язаного, що пропонується до бронювання на період мобілізації та воєнного стану, або 200 пілотів БпАК (БпЛА) I класу «мікро» (за виключенням FPV) за минулий період, не менше як 12 місяців до дня подачі звернення, на 1 (одного) військовозобов'язаного, що пропонується до бронювання на період мобілізації та воєнного стану;
  3. надання послуг з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з радіоелектронної боротьби в інтересах сил безпеки та оборони України з розрахунку 150 підготовлених спеціалістів за минулий період, не менше як 12 місяців до дня подачі звернення, на 1 (одного) військовозобов'язаного, що пропонується до бронювання на період мобілізації та воєнного стану;
  4. надання послуг, які відповідають стандартам NAEMT (National association of emergency medical technicians) / TCCC (Tactical Combat Casualty Care), з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з тактичної медицини в інтересах сил безпеки та оборони України протягом останніх 6 місяців до дня подачі звернення.

Підприємства, установи та організації, а також юридичні особи приватного права визначаються критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, у разі відповідності одному або більше критеріям, зазначеним у пункті 1 цих Критеріїв та за умови відсутності у статутному капіталі таких підприємств, установ чи організацій, а також юридичних осіб приватного права частки держави, визначеної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом.

Які галузі отримали можливість отримати максимальне бронювання

Станом на 31 липня, відповідно до наказів Мінекономіки, відомство прийняло 33 782 накази про бронювання військовозобов’язаних, з них 17 632 досі чинні.

Розподіл кількості заброньованих чоловіків, які працюють у галузях національної економіки, держорганах чи органах місцевого самоврядування, зараз в України орієнтовно такий:

  • енергетична галузь - 29%;
  • промисловість, виробництво - 15%;
  • транспорт - 14%;
  • агропромисловий комплекс - 12%;
  • медицина - 6%;
  • оборонно-промисловий комплекс - 5%;
  • органи державної влади, інші державні органи - 4%;
  • ІТ-спеціалісти, галузь електронних комунікацій - 2%;
  • фінансова, банківська сфера - 2%;
  • сфера торгівлі - 2%;
  • місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування - 2%;
  • інші - 7%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube