На частоти, які раніше контролював СКМ, тепер претендують Vodafone Ukraine, Київстар та lifecell: деталі проведення тендеру

НКЕК хоче провести тендер на частоти, які раніше контролював СКМ

Vodafone Ukraine
Мобільні оператори купують нові частоти

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), збирається провести тендер під нові покоління мобільного зв’язку. Про це стало відомо 28 лютого. Про деталі тендеру повідомив регулятор.

Як йдеться у повідомленні НКЕК, окрім Vodafone Ukraine, у зацікавленості в цьому ресурсі повідомили також і «Київстар» та lifecell.

«Таким чином НКЕК не може видати Vodafone Ukraine нову ліцензію на нові покоління зв’язку без тендеру в цьому діапазоні, незважаючи на те, що оператор має в розпорядженні ці частоти й використовує їх під застарілі стандарти зв’язку», - пояснює регулятор.

Як повідомлялося раніше, компанія «Кейбл ТВ фінанси», дочірня компанія Vodafone Ukraine, звернулася до телеком-регулятора НКЕК і просила анулювати її ліцензію на застарілу технологію «Мультисервісний радіодоступ» у смузі 2575–2610 МГц і оформити нову ліцензію у тому ж діапазоні, щоб розвивати сучасні технології мобільного зв’язку.

Компанія «Кейбл ТВ фінанси» (разом із ліцензією на радіочастоти) раніше належала СКМ Ріната Ахметова. Але у 2021 році Vodafone Ukraine викупила частину його телеком-активів.
Нагадаємо, що НКЕК встановила, що попит мобільних операторів перевищує наявність радіочастот під нові покоління зв’язку і в інших діапазонах.

«Три оператори зв’язку — «Київстар», Vodafone Ukraine, lifecell — подали попередні заявки на додатковий радіочастотний ресурс для запуску нових поколінь зв’язку. Йдеться про смуги 1935–1950/2125–2140 МГц (за виключенням смуги радіочастот 1940–1945/2130–2135 МГц у Києві). Раніше їх використовував мобільний оператор «Тримоб» для надання послуг 3G», - повідомляв регулятор.

На минулому тижні стало відомо , що ті ж самі українські мобільні оператори — «Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell — повідомили НКЕК, що вони зацікавлені у купівлі ліцензій на додатковий діапазон частот в ще одному діапазоні — у смузі 2,3 ГГц.

У цьому діапазоні вільно 40 МГц спектра. Зараз номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355–2400 МГц — 985 000 грн у кожному регіоні. Так ліцензія на 40 МГц у 25 регіонах терміном на 15 років перевищує 1 млрд грн.

У нашому відео ми дослідимо сутність податкових перевірок, які тривають вже трохи понад місяць. Ми спілкуємося з відомим українським адвокатом Андрієм Шабельниковим, який розглядає цей процес як серйозний елемент протистояння між бізнесом і державою. Ми також обговоримо можливість переходу до моделі, де держава концентруватиметься на ризикованих бізнесах, залишаючи білий бізнес певною мірою у спокої. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше від Андрія Шабельникова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube