Київстар, Vodafone Ukraine, lifecell планують купити частоти, де раніше працювало 3G від Тримоба: для чого це їм потрібно

Читать на русском

Три оператори зв’язку — Київстар, Vodafone Ukraine, lifecell — подали попередні заявки на додатковий радіочастотний ресурс для запуску нових поколінь зв’язку

Читать на русском
Мобільний зв'язок
Українські оператори мобільного зв’язку претендують на нові діапазони частот

Три оператори зв’язку — Київстар, Vodafone Ukraine, lifecell — подали попередні заявки на додатковий радіочастотний ресурс для запуску нових поколінь зв’язку

Українські оператори мобільного зв’язку претендують на нові діапазони частот, де можна розвивати 4G та 5G мережі. Про це стало відомо 20 лютого з повідомлень ЗМІ, які посилаються на інформацію НКЕК.

Мобільні оператори претендують на смуги 1935-1950/2125-2140 МГц (за виключенням смуги радіочастот 1940-1945/2130-2135 МГц у Києві). Раніше їх використовував мобільний оператор «Тримоб» для надання послуг 3G. Враховуючи факт перевищення заявленої потреби в радіочастотному спектрі його фактичної наявності, Телеком-регулятор НКЕК заявив, що смуги будуть видаватися операторам лише через тендер або аукціон.

Раніше Інформатор писав, що  «Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell — повідомили НКЕК, що вони зацікавлені у купівлі ліцензій на додатковий діапазон частот в ще одному діапазоні — у смузі 2,3 ГГц.

У цьому діапазоні вільно 40 МГц спектра. Зараз номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355–2400 МГц — 985 000 грн у кожному регіоні. Так ліцензія на 40 МГц у 25 регіонах терміном на 15 років перевищує 1 млрд грн.
На ще один діапазон — 2,6 ГГц — також є заявка.

Як йдеться на сайті НКЕК, «Кейбл ТВ фінанси», дочірня компанія Vodafone Ukraine, звернулася до телеком-регулятора НКЕК і просила анулювати її ліцензію на застарілу технологію «Мультисервісний радіодоступ» у смузі 2575–2610 МГц і оформити нову ліцензію у тому ж діапазоні, щоб розвивати сучасні технології мобільного зв’язку. Якщо попит на цей діапазон перевищить одну заявку, то також доведеться проводити тендер.

У нових діапазонах частот, на які претендують оператори, можна розвивати 4G та — у майбутньому — 5G мережі.

Чи може ядро шанувальників Навального радикалізуватися та змінити свої погляди на події в Росії? У нашому відео ми звернулися до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб дізнатися відповідь на це запитання. Приєднуйтеся до перегляду, щоб розглянути цю актуальну тему разом з нами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.