Київстар, Vodafone Ukraine та lifecell повідомили галузевого телеком-регулятора НКЕК, що вони зацікавлені у купівлі ліцензій на додатковий діапазон частот під 4G у смузі 2,3 ГГц
Три мобільних оператори зацікавлені купити нові ліцензії на 4G. Про це стало відомо 14 лютого з інформації видання dev.ua яке посилається на НКЕК. Надання ліцензій мобільним операторам відбудеться через конкурс.
В діапазоні частот під 4G вільно 40 МГц спектра. Як повідомляють у НКЕК, після аналізу попиту регулятор запропонує Кабміну затвердити розмір плати за ліцензію на умовах конкурсу (аукціону) по кожному з діапазонів, які зараз вивчаються. Окрім 2,3 ГГц, це ще й 2,1 ГГц та 2,6 ГГц.
«Після цього запускається процедурна частина конкурсу, прописана в профільному законодавстві, що по тривалості становить близько 4 місяців», — повідомляє регулятор.
Першим бажання отримали ліцензію у 2,3 ГГц висловив «Київстар». Але потім до нього доєдналися й інші оператори.
«Враховуючи факт перевищення заявленої потреби в радіочастотному спектрі його фактичної наявності, повідомляємо, що відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про електронні комунікації» радіочастотний спектр у смузі радіочастот 2355-2395 МГц для радіотехнології «Міжнародний мобільний зв’язок ІМТ» надаватиметься виключно на умовах конкурсу або аукціону», - йдеться в повідомленні НКЕК.
Зараз номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355–2400 МГц — 985 000 грн у кожному регіоні. Так ліцензія на 40 МГц у 27 регіонах терміном на 5 років перевищує 1 млрд грн. На 2,6 ГГц вже є одна заявка.
Як йдеться на сайті НКЕК, «Кейбл ТВ фінанси», дочірня компанія Vodafone Ukraine, звернулася до телеком-регулятора НКЕК і просила анулювати її ліцензію на застарілу технологію «Мультисервісний радіодоступ» у смузі 2575–2610 МГц і оформити нову ліцензію у тому ж діапазоні, щоб розвивати сучасні технології мобільного зв’язку. Якщо попит на цей діапазон перевищить одну заявку, то також доведеться проводити тендер.
Розмова з колишнім російським громадянином Михайлом Орєшніковим про курйозну ситуацію: підлітки-анархісти обклеїли російську будівлю ФСБ, і невдовзі були затримані та посаджені за ґрати. Як так вийшло, що за дрібні прокази суворо карають, а за серйозніші порушення, наприклад підрив того ж ФСБ, залишаються непоміченими? Усі деталі - у нашому відео, обов'язково перегляньте!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.