Директор із кібербезпеки Київстар звільнився: в чому причина

Читать на русском

Через півтора місяця після масштабної хакерської атаки з Київстару пішов директор з інформаційної безпеки Юрій Прокопенко, який працював у компанії майже вісім років

Читать на русском
Екс-директор з кібербезпеки Київстару Юрій Прокопенко
Екс-директор з кібербезпеки Київстару Юрій Прокопенко

Через півтора місяця після масштабної хакерської атаки з Київстару пішов директор з інформаційної безпеки Юрій Прокопенко, який працював у компанії майже вісім років

Про звільнення директора з кібербезпеки «Київстару» Юрія Прокопенка стало відомо 14 лютого з повідомлення Forbes . Видання пише, що припущення про його звільнення з’явилося ще у січні. Проте, тоді в «Київстар» спростували повідомлення про його можливе звільнення.

Останній робочий день директора з інформаційної безпеки «Київстару» був 31 січня. Звільнення було за згодою обох сторін, повідомив Прокопенко у коментарі Forbes. Тоді ж він змінив статус у соцмережі Linkedin, де вказав, що відкритий до нових пропозицій про роботу. Прокопенко переконує, що звільнення не пов'язано з кібератакою.

"Люди на нашій посаді інколи вигорають", – каже він.

При звільненні компанія, за його словами, не пропонувала йому іншу посаду.
Пресслужба компанії повідомила, що "Прокопенко ухвалив рішення продовжити кар’єру за межами компанії".

За словами Прокопенка, з професії йти він не планує — розглядає аналогічні посади в інших великих компаніях і хоче зайнятися вивченням впливу штучного інтелекту на кібербезпеку, квантових обчислень і використання цих технологій у безпілотних системах.

Нагадаємо, у вересні 2023 року Київстар підтвердив надійність систем управління інформаційної безпеки компанії. Національний телеком-оператор успішно пройшов аудит у липні 2023 р. за сертифікацією міжнародного стандарту ISO/IEC 27001:2013. 

«За останні роки Київстар багато інвестував у розвиток функції кібербезпеки, щоб відповідати кращим міжнародним стандартам та практикам. Це важливо як для захищеності самої компанії, так і для того, щоб гарантувати надійність та захищеність інформаційних систем клієнтам і партнерам. Щобільше, від початку повномасштабного військового вторгнення ми вдались до серйозних додаткових заходів для гарантування кібербезпеки», заявив тоді Юрій Прокопенко.

А вже  12 грудня, близько шостої ранку в мережі компанії "Київстар" стався масштабний збій. Фактично всі сервіси оператора перестали працювати. Як повідомляв Інформатор, російські хакери перебували всередині системи оператора "Київстар" принаймні з травня 2023 року. Повний доступ зловмисники отримали вже у листопаді. Більш того, росіяни могли вкрасти особисту інформацію абонентів.

Служба безпеки допомогла "Київстару" відновити інфраструктуру та відбитися від наступних кібератак. Схожий інцидент стався рік тому з неназваним оператором звʼязку, однак катастрофи тоді вдалось уникнути. Про це в інтервʼю Reuters розповів еачальник управління кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.