На фондовому ринку Японії найбільший обвал з 1987 року: аудитор Михайло Крапивко дав прогноз розвитку подій

Японський еталонний індекс Nikkei Stock Average 2 серпня зафіксував друге за величиною падіння у своїй історії

Фондовий ринок
На фондовому ринку Японії найбільший обвал

Японські акції зазнали найбільшого падіння з 1987 року. Індекс Nikkei впав одразу на 13%. Серед головних причин - побоювання рецесії в США. За словами аудитора Михайла Крапивка,це адекватна реакція інвесторів на те, що світ стоїть на порозі світової війни.

Під час торгів на біржах Азіатсько-Тихоокеанського регіону стався обвал фондових індексів. Японський TOPIX впав на 10,6%, що стало максимальним падінням з 1987 року. Bitcoin упав до рівнів, яких не спостерігали з лютого. Bloomberg зазначає, що причиною падіння став глобальний розпродаж акцій, який почався 2 серпня. Спровокувати його, як зазначає агентство, могли посилення військової напруженості на Близькому Сході та публікація даних щодо рівня зайнятості у США, які виявилися нижчими за прогнози.

"Bitcoin знизився на 12% за останні 24 години і на 20% за тиждень. Тепер, втративши 21% за останні 24 години і 30% за останній тиждень, ефір (ETH) втратив весь свій річний приріст і впав приблизно на 3% з 1 січня", - повідомляє CoinDesk.com.

Як йдеться в матеріалі, спусковим механізмом масштабної корекції курсу криптовалюти міг стати Банк Японії, який минулого тижня підвищив базову процентну ставку. Це посилення грошово-кредитної політики призвело до зростання ієни і падіння фондового індексу країни Nikkei. Знизившись ще на 6% вранці в понеділок, 5 серпня, Nikkei опустився приблизно на 15% за останні три сесії і на 20% порівняно з піком середини липня.

Як пише Reuters, американські фондові індекси пішли в червону зону. Ф'ючерси на Nasdaq впали на 4,7%, а ф'ючерси на S&P 500 - на 12,4%.

Аудитор Михайло Крапивко вважає, що це адекватна реакція інвесторів на те, що світ стоїть на порозі світової війни.

«Інвестори зараз мають цілу низьку невизначеностей, які можуть мати суттєвий вплив на вартість базових активів. Це і агресії, що відбуваються в Україні, Ізраїлі, Близькому Сході. В очікувані Тайвань, Прибалтика, Південна Корея. Це  очікування, що пов'язані зі зміною влади у США та багато інших факторів притаманних цьому часу. Криптоактиви завжди були найбільш ризиковими та чутливими, тому вони серед перших відреагували на виклики», - пояснив експерт Інформатору.

В США планують створити національний запас біткоїнів

Два кандидати в президенти США пообіцяли створити резерв або національний запас біткоїнів. Це ще один крок до легітимізації цифрових активів і позитивний сигнал для ринку цифрових активів. Про це Інформатору повідомив регіональний голова Binance в СЕЕ, Центральній Азії та Африці Кирило Хом'яков. 

За словами Кирила Хом'якова, обговорення національного резерву біткоїнів у США — це позитивний сигнал для ринку цифрових активів.

«Для ринку позитивним знаком є те, що біткоїн все частіше згадується і стає важливою темою для обговорення. Обіцянка Роберта Ф. Кеннеді-молодшого створити стратегічний резерв біткоїнів, який відповідатиме рівню золотих резервів США, зміцнює корисність біткоїна як цифрового золота», - вважає Хом’яков.

Він пояснює, що впровадження стратегічного резерву біткоїнів у США потребуватиме законодавчих і технічних процесів, але що дійсно має значення, так це те, що політики та видатні лідери галузі відкрито заявляють про свої позиції, визнаючи цінність біткоїна в грошовій системі, даючи зрозуміти, що криптовалюта важлива в їхньому порядку денному.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube