На компенсації великим інвесторам Кабмін передбачив 3 мільярди гривень: куди вони будуть спрямовані

Читать на русском

Кабінет міністрів затвердив порядок компенсацій інвесторам, які реалізують великі проєкти в Україні

Читать на русском
Інвестиції, Кабмін
Україна компенсує інвесторам деякі витрати

Кабінет міністрів затвердив порядок компенсацій інвесторам, які реалізують великі проєкти в Україні

В Україні інвестори можуть отримати від держави кілька видів підтримки, що становлять до 30% від суми інвестпроєкту зі значними інвестиціями. 15 березня Кабмін затвердив останній нормативний акт, необхідний для запуску підтримки інвесторів. Про це повідомляється на парламентському порталі.

Кабінет міністрів на засіданні 15 березня ухвалив порядок надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації проекту.

"Якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ чи електроенергію до свого заводу або іншого об'єкта інвестицій, то держава компенсує йому ці витрати. Також інвестор тепер зможе отримати й компенсацію витрат за підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж. Залучення інвестицій в економіку - ключова умова для відбудови та розвитку країни", – зауважив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На компенсації інвесторам заклали цього року 3 млрд грн. Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро. Термін реалізації проєкту – до п'яти років.

Загалом інвестори можуть отримати від держави кілька видів підтримки, що становлять до 30% від суми інвестпроєкту зі значними інвестиціями. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної чи комунальної власності
  • компенсацію витрат на будівництво об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж
  • податкові пільги
  • безмитне ввезення необхідного обладнання
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.

Проєкти повинні включати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об'єктів інвестування та створення нових робочих місць.

Інвестору потрібно створити від 10 до 50 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 15-50% вище за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.