Дітям загиблих захисників-добровольців уряд збільшив розмір державної допомоги: скільки вони будуть отримувати

Читать на русском

Уряд збільшив розмір допомоги дітям загиблих захисників і захисниць, які добровільно брали участь в обороні України та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад

Читать на русском
Допомога, діти  військових
Уряд підвищив розмір допомоги дітям загиблих військових

Уряд збільшив розмір допомоги дітям загиблих захисників і захисниць, які добровільно брали участь в обороні України та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад

В Кабміні врегулювали питання виплат соцдопомоги дітям добровольців, яким встановлено статус членів сім’ї загиблих захисників згідно із Законом "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту". Про це 17 березня повідомили в Мінреїнтеграції.

Уряд України підвищив розмір державної соціальної допомоги дітям загиблих захисників і захисниць. Йдеться про захисників, які добровільно брали участь в обороні України і не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Підвищені виплати будуть нараховувати з 1 квітня 2024 року. Про це повідомляє Урядовий портал.

Так, із 1 квітня автоматично підвищиться розмір виплати:

  • на одну дитину — із 2361 гривні до 7800 гривень;
  • до 6100 гривень на кожного неповнолітнього, якщо в сім’ї є двоє та більше дітей.

Таким чином Уряд врегулював питання виплат соцдопомоги дітям добровольців, яким встановлено статус членів сім’ї загиблих захисників і захисниць України згідно із Законом «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».

Які в Україні встановлені виплати родинам загиблих військовослужбовців

Згідно із законодавством України, у разі смерті військового під час воєнного часу (зокрема й у разі смерті від поранення, отриманого під час захисту Батьківщини), держава виплачує сім’ї загиблого 15 мільйонів гривень. Ця сума ділиться порівну між батьками, дітьми/утриманцями та чоловіком (дружиною).

Держава також надає фінансову допомогу полоненим або їхнім сім'ям. Передбачається надання одноразової допомоги у розмірі 100 000 гривень після звільнення або річної допомоги за кожний рік перебування в полоні (з округленням до найближчої цілої кількості років) у такому ж розмірі.

Згідно з постановою Кабміну України № 168 від 28 лютого 2022 року "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану", родини військових, які зникли безвісти за особливих обставин, також можуть отримувати додаткову допомогу у розмірі 100 000 гривень за кожен рік перебування в полоні або до зміни статусу зниклого на інший.


Чому так часто звучить побажання про «просте жіноче щастя» і що саме воно собою представляє? Розглянемо цю тему разом з історичкою Іриною Ворожбит, яка допоможе з'ясувати, чому саме така формулювання використовується та яке значення несе це «просте жіноче щастя».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.