Як у Дії отримати допомогу при усиновленні дитини: інструкція

Послуга у Дії "допомога при усиновленні дитини" є безкоштовною

Дія
Допомога при усиновленні дитини у Дії

У Дії можна подати заявку на допомогу при усиновленні дитини. Право на неї має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з-поміж дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі, якщо усиновлювачами є подружжя, — право на допомогу при усиновленні дитини має один з них на їхній розсуд.

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну усиновлену дитину на підставі рішення про її усиновлення за умови, якщо звернення за призначенням такої допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня набуття законної сили рішенням про усиновлення дитини. Термін розгляду заявки у Дії складає 10 календарних днів. Як отримати послугу:

  • Натисніть Подати заяву та авторизуйтесь.
  • Вкажіть дані дітей, на яких ви хочете отримати допомогу.
  • Оберіть спосіб отримання допомоги.
  • Вкажіть дані про судове рішення про усиновлення.
  • Перевірте сформовану заяву та підпишіть електронним підписом або Дія.Підписом та надішліть на розгляд в орган соціального захисту населення.
  • Статус розгляду заяви відображатиметься у вашому особистому кабінеті на порталі Дія.
  • Ви отримаєте сповіщення про розгляд заяви також і на електронну пошту.

 Питання та відповіді про послугу "Допомога при усиновленні дитини" у Дії:

  • Як я можу отримати електронний підпис? Щоб отримати електронний підпис, зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надавши заповнену реєстраційну форму, паспортні дані та номер платника податків. Повний перелік центрів — за посиланням.
  • Яка банківська картка потрібна для отримання допомоги? Допомогу можна отримати лише на картку для соціальних виплат. Перелік банків, де можна відкрити картку.
  • Який розмір допомоги при усиновленні дитини? Допомога надається у розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Відкритий код у Дії

Відтепер країни, які цікавляться досвідом цифровізації України, зможуть ознайомитися з логікою Дії та використати її код для створення власних державних сервісів. Open Source, або Відкритий код — це програмне забезпечення, вихідний код якого публічно доступний. До нього входить:

  • код мобільного застосунку — frontend та backend,
  • логіка, документ і сервіс, які допоможуть зрозуміти, як працює платформа,
  • ліцензія на використання.

Крім загального коду серверної та мобільної частини застосунку, додали документ Посвідчення водія та послугу Витяг про несудимість як приклади логіки роботи застосунку з даними. Це перший крок, надалі документів та сервісів стане більше. Щоб отримати доступ до відкритого коду, треба підписати публічну ліцензію на сайті. Безпека даних українців — у пріоритеті. У коді немає доступу до реєстрів. Логіка роботи застосунку перевіряється в тестовому середовищі, де дані користувачів вигадані. Крім урядів інших країн, відкритий код Дії також буде корисним для IT-спільноти та бізнесів.

Останні тижні активно обговорюється можлива мобілізація осіб із судимістю. Зараз цю тему висуває Міністр юстиції пан Малюська, запропонувавши відокремлювати осіб із не погашеною судимістю від тих, хто має минулі судимості. У зв'язку з цим, запросили до обговорення ветерана легендарної 47-ї бригади Миколу Мельника. Приєднуйтеся, щоб дізнатися його думку щодо цієї ініціативи та мобілізації засуджених.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube