Як отримати дані щодо родичів для декларації через Дія: інструкція

Українцям пояснили, як отримати інформацію щодо родини для заповнення декларації

У НАЗК пояснили, як Дія може спростити заповнення декларації про доходи
Дія

У Національному агенстві з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснили, як тепер можна простіше заповнювати декларацію про доходи. Тепер члени публічних службовців можуть погодити передачу своїх даних декларанту для заповнення декларацій через застосунок Дія у декілька кліків. Послуга працює вже від 8 березня 2024 року. 

Як пояснили в НАЗК, подати декларації за 2023 рік потрібно до 31 березня 2024 року включно. У деклараціях особи вказують інформацію не тільки про себе, але й про своїх родичів. Тепер, при формуванні довідки "Дані для декларації" через Дія декларант отримає дані не лише стосовно себе, а й стосовно членів його сімʼї.

Що потрібно зробити для того, щоб отримати інформацію про членів сім'ї:

  • В розділі “Дані для декларації” особистого кабінету в Реєстрі декларацій біля відповідного звітного періоду, наприклад, за 2023 рік, натиснути на кнопку “Сформувати довідку”;
  • В наступному вікні “Додати члена сім’ї” заповнити дані, вказавши ПІБ, податковий номер члена сімʼї та натиснути “Зберегти”;
  • Обрати “Отримати дані” навпроти кожного зазначеного члена сім’ї.

Після цього член вашої сім’ї отримає сповіщення у мобільному застосунку Дія, в якому в один клік зможе підтвердити належність до членів вашої сім’ї, а також погодити збір та передачу вам даних стосовно себе для заповнення декларації.

Що робити далі:

  • Після отримання “Погодження отримано” для подальшого формування довідки треба натиснути “Сформувати довідку”;
  • Якщо ви бачите статус "Погодження відхилено" або "Не знайдено", то ви може надіслати запит таким членам сім’ї повторно, але не більше трьох разів;
  • Якщо погодження так і не отримано, відомості про такого члена сім’ї треба видалити з переліку;
  • Натиснути кнопку “Сформувати довідку”.
    Після завершення збору інформації натиснути “Переглянути довідку”.

Важливо, що для цього потрібно протягом доби надати відповідь на запит інформації. Якщо ви цього не зробите, то термін дії запиту сплине. Тобто, запит доведеться надсилати повторно. Важливо зауважити, що декларант може надіслати запит повторно, але не більше трьох разів.  

"Непогодження запиту членом сім’ї не звільняє декларанта від обов’язку вказати у декларації відомості про такого члена сім’ї та зазначити всю інформацію про його активи і доходи", - попередили в Національному агенстві з питань запобігання корупції.

Хто повинен подавати декларацію про доходи? 

Особи, які хочуть отримувати податкові знижки, мають право подати декларацію. Проте є також громадяни, які повинні це робити обов'язково. Це стосується тих осіб, які отримували доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносять, зокрема:

  • доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;
  • успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;
  • доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
  • інвестиційні доходи;
  • доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари;
  • інші випадки, передбачені Податковим кодексом.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube